Zamknij
REKLAMA

Otwarcie Oddziału Kardiologicznego

17:36, 22.05.2019 | D.D
Skomentuj Otwarcie Oddziału Kardiologicznego / Myszków
REKLAMA

Otwarcie Oddziału Kardiologicznego

Oddział Kardiologiczny wraca do Myszkowa. W Szpitalu Powiatowym odbyło się uroczyste otwarcie, podczas którego zaproszeni goście mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem i warunkami, jakie obecnie oferuje Oddział.
 
Starania Zarządu Powiatu ze starostą Piotrem Kołodziejczykiem na czele i dyrekcji Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przyczyniły się do uzyskania kontraktu na prowadzenie Oddziału. Stroną w umowie zawartej na okres 01.06.2019 – 31.05.2021 z Narodowym Funduszem Zdrowia - jest SP ZOZ. 
Wartość kontraktu to ok. 400 tys. zł miesięcznie.
 
Na Oddziale będą prowadzone usługi medyczne w zakresie kardiologii i hospitalizacji – w tym leczenie chorób układu sercowo-naczyniowego bez elementów kardiologii inwazyjnej, oraz skoordynowanej opieki nad pacjentami z zawałem serca.
 
Kontraktu obejmuje także leczenie ostrych zespołów wieńcowych z zastosowaniem kardiologii interwencyjnej.
Oddział został rozlokowany na dwóch piętrach. Na jednym z nich prowadzona będzie hospitalizacja kardiologiczna dla pacjentów ze stabilnym stanem zdrowia. Ta część jest wyposażona w 10 łóżek klasycznych. Na drugim piętrze znajduje się Intensywny Nadzór Kardiologiczny dla pacjentów z zawałem, który wyposażono w 5 łóżek monitorowanych. Pacjent jest pod stałym nadzorem aparatury EKG.
 
Na otwarcie przybyło wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, dyrektor śląskiego oddziału NFZ Piotr Nowak, radny Sejmiku Śląskiego Piotr Bańka, wicestarosta Mariusz Morawiec, burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, wiceburmistrz Myszkowa Iwona Franelak, wiceburmistrz Żarek Jakub Grabowski, członkowie Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Jarosław Kumor, Tomasz Ośmiałowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Zdzisława Polak i Janusz Romaniuk, sekretarz Powiatu Myszkowskiego Krystyna Jasińska, Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk, radni Rady Powiatu w Myszkowie Dorota Kaim-Hagar, Andrzej Jastrzębski, Marlena Wiśniewska, Mateusz Kolasa, Rafał Kępski, Jadwiga Skalec.
Pomieszczenia i sale oddziałowe poświęcił ks. prałat Jan Batorski.
 
Gości przywitał starosta Piotr Kołodziejczyk, wyrażając podziękowanie za przybycie.

- Dzisiaj przygotowaliśmy dla państwa przedpremierowe otwarcie Oddziału Kardiologicznego, który ruszy już 1 czerwca. Postanowiliśmy otworzyć go dzisiaj, aby przez cały tydzień, do końca maja, na Oddziale trwały tzw. „dni otwarte” – dla wszystkich pacjentów, lekarzy i mieszkańców powiatu oraz powiatów sąsiadujących. Udostępniamy w ten sposób możliwość przekonania się, w jak fantastycznych warunkach będzie można leczyć się na oddziale kardiologicznym. Szanowni państwo, otwarcie kardiologii to osiągnięcie, będące miarą wysiłku, pracy i wiary, której nam nie brakowało. Chciałbym podkreślić, że wszelkie przeciwności i trudności pokonaliśmy również dzięki wsparciu pani poseł Jadwigi Wiśniewskiej, pana Piotra Nowaka – dyrektora NFZ. Kardiologia wraca w nowym wydaniu, wraca unowocześniona i znakomita pod względem jakościowym. Z początkiem czerwca będziemy mogli cieszyć się nowym Oddziałem Kardiologii, co znacznie podnosi rangę naszego Szpitala - powiedział starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Starosta podziękował dyrekcji Szpitala za przygotowanie dokumentów aplikacyjnych i konsultację z NFZ, dzięki czemu wszystko zostało przygotowane sprawnie i na czas. Złożył także podziękowania doktorowi Andrzejowi Sosnowskiemu za pracę na rzecz usprzętowienia Oddziału. 
- To bardzo ważny moment dla szpitala, tak jak każdy moment w życiu jest ważny. To, że udało nam się otworzyć Oddział Kardiologii w Powiatowym Szpitalu w Myszkowie, jest bardzo dużym sukcesem wspólnego działania. Tutaj wyrazy szczególnego podziękowania należą się dyrektorowi Piotrowi Nowakowi, szefowi śląskiego NFZ, a także Ministerstwu Zdrowia, które przychyliło się po prośby prezesa oraz naszej. Zależało nam na tym, aby był tu Oddział Kardiologii należący do szpitala Powiatowego w Myszkowie. To się udało zrobić. Oddział ten może obsługiwać pacjentów zarówno z powiatu myszkowskiego, jak i zawierciańskiego. Była to naprawdę długa batalia, masa dokumentów do wypełnienia oraz wymagań do spełnienia, by można było to tego doprowadzić – mówi poseł Jadwiga Wiśniewska.
Otwarcia Oddziału pogratulował również obecny na uroczystość dyrektor NFZ Piotr Nowak, który podkreślił jakość przygotowania dokumentów i szybkiego wypełnienia wszystkich procedur.

[Powiat Myszkowski]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz