Zamknij
REKLAMA
11:25, 09.11.2020

Sport pomaga w życiu, kształtuje charaktery, uczy wytrwałości, dyscypliny, odpowiedzialności, pracy w zespole, działania zgodnie z zasadami fair play, rywalizacji, ale także koleżeńskości. Jak określają to najmłodsi: „uczy bycia fajnym”. Dziś radzimy najmłodszym jak być fajnym, jak wyrabiać dobrą kondycję sportową i odporność poprzez sport! Informujemy o nowych i fajnych zajęciach sportowych dla dzieciaków w Gminie Poraj – „Dzieciaków – Fajniaków”!

Dorośli czasem zastanawiają się: „Co znaczy być ?” Dla dzieci z określeniem tego słowa problemów nie ma. Najczęściej określają, że bycie „fajnym” to m.in.: bycie zabawnym i koleżeńskim, uśmiechniętym czy pomocnym, ale to także umiejętność odnalezienia się w grupie rówieśników. Te cechy pomaga wyrobić sport. Stąd też tak duże zainteresowanie zajęciami sportowymi w Poraju, w których mogą brać udział najmłodsi.

Zajęcia sportowe, realizowane w hali sportowej w Poraju, są zajęciami ogólnorozwojowymi i skierowanymi do dzieci w wieku 6-8 lat.

Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Paweł Churas, a entuzjastką pomysu - wójt Katarzyna Kaźmierczak. „Ruch jest fajny. Wiedzą o tym Rodzice naszych najmłodszych podopiecznych – stąd takie zainteresowanie reaktywowanymi zajęciami. Ale najważniejsze, że bakcyla sportu złapali sami zainteresowani. Trzymam kciuki za nasze Dzieciaki – Fajniaki” – mówi wójt. „Nie trzeba chyba nikomu uświadamiać, że dzieci w tym okresie chłoną wszystko jak gąbka, a w szczególności wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Na zajęciach sportowych, dzieci po przez gry i zabawy ruchowe, kształtują zdolności motoryczne takie jak: koordynacja, wytrzymałość, skoczność, szybkość czy gibkość” – zachęca trener Paweł Churas.

Zajęcia odbywają się w każdą środę, w godzinach 18:00-19:00, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Poraju.

Zajęcia przeprowadzane są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Przyprowadź dziecko na zajęcia, zapisz na treningowe zabawy.

Serdecznie zapraszamy!

 

[UG Poraj]

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz