Zamknij
REKLAMA

Bezpłatne badania na obecność zaćmy dla mieszkańców Powiatu Myszkowskiego

22:54, 09.09.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Bezpłatne badania na obecność zaćmy dla mieszkańców Powiatu Myszkowskiego / Myszków

Bezpłatne badania na obecność zaćmy dla mieszkańców Powiatu Myszkowskiego

20 września od godziny 9.00 mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego będą mogli skorzystać 
z bezpłatnych badań okulistycznych w kierunku rozpoznania zaćmy. To efekt porozumienia między Powiatem Myszkowskim i Szpitalem Powiatowym w Zawierciu. 
- Na zaćmę chorują zwykle osoby starsze. To grupa mieszkańców naszego powiatu, której dojazd do szpitala w Zawierciu na konsultacje lekarskie sprawia największą trudność. Dlatego wraz z dyrekcją Szpitala w Zawierciu zdecydowaliśmy o uruchomieniu wyjazdowego punktu konsultacyjnego, tak, by każdy chętny mógł zbadać wzrok na miejscu, w Myszkowie – mówi starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Co ważne, na badania można się zgłosić bez skierowania. Aby uniknąć kolejek i do minimum skrócić czas oczekiwania, obowiązują zgłoszenia telefoniczne pod numerem 885 999 153. Badania będą się odbywać w gabinecie przy izbie przyjęć myszkowskiego szpitala w piątek, 20 września. 
Zaćma, zwana także kataraktą jest bardzo powszechnym schorzeniem. Ryzyko zachorowania rośnie wraz z wiekiem. Nieleczona może znacznie utrudnić funkcjonowanie i prowadzić do całkowitej ślepoty. Kto powinien skorzystać z badań? 

- Każda osoba po 55 roku życia, która zauważa u siebie co najmniej jeden z wymienionych objawów: stopniowe pogarszanie się ostrości widzenia, szybsze niż zwykle męczenie się oczu, przymglone widzenie, zniekształcone lub podwójne widzenie przedmiotów czy nadwrażliwość na światło – wymienia Ewa Karoń, kierownik Oddziału Okulistyki Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Zaćmie nie można zapobiec. Jedyną metodą leczenia jest zabieg. Mieszkańcy Myszkowa 
i okolic mają możliwość usunięcia zaćmy w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Zabieg jest bezpłatny, refundowany przez NFZ, a czas oczekiwania to od jednego do czterech tygodni. Sam zabieg jest krótki - trwa ok. kwadransa i całkowicie bezbolesny. Dzięki wysokiej klasy sprzętowi, jaki posiada szpital i możliwości zaoferowania pacjentom soczewek renomowanych firm, czas rekonwalescencji po zabiegu skraca się do minimum.

[Powiat Myszkowski]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone