Zamknij
REKLAMA

Wojewoda opolski: czekamy na pacjentów z Ukrainy

17.17, 30.11.2022 PAP Aktualizacja: 18.58, 30.11.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

W środę wojewoda opolski Sławomir Kłosowski w audycji na antenie radia Opole poinformował o pierwszej grupie rannych, którzy zostaną w czwartek przyjęci w opolskich szpitalach.

W czwartek opolskie szpitale przyjmą pierwszych rannych z Ukrainy - powiedział w środę na antenie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Według informacji wojewody, do regionu przyjedzie kilku rannych wraz z opiekunami.

Jak powiedział Kłosowski, w niedzielę odbyło się spotkanie ze starostami, którzy zobowiązali się do składania dwa razy dziennie służbom wojewody raportów na temat wolnych miejsc w szpitalach podległych samorządom w regionie. Według Kłosowskiego, miejsca przekazane na potrzeby leczenia ofiar wojny z Ukrainy nie będą miały negatywnego wpływu na proces leczenia mieszkańców regionu.

"W tej chwili sytuacja w zachodniej Ukrainie jest dramatyczna. Szpitale nie mają prądu i warunków do normalnego funkcjonowania. W ramach solidarności chcemy tym ludziom pomóc. (...) Na pewno więcej osób przyjmą placówki z województwa śląskiego i dolnośląskiego. (...) My ogólnie dysponujemy pulą czterystu miejsc szpitalnych" - powiedział wojewoda.

W pierwszej grupie pacjentów, którzy mają zostać przywiezieni w czwartek, są osoby poszkodowane w wyniku działań wojennych - zarówno cywile, jak i żołnierze. Według zapowiedzi Kłosowskiego, placówki w województwie opolskim przyjmą trzy osoby leżące i dwie osoby, które mogą się poruszać oraz dodatkowo ich dwóch opiekunów.

Kłosowski zapewnił, że region jest przygotowany na przyjęcie nowej fali uchodźców z Ukrainy, którzy w wyniku ataków Rosji na infrastrukturę cywilną będą musieli szukać schronienia przed zimą poza granicami swojego kraju. W tym celu na terenie województwa przygotowano już trzysta miejsc noclegowych wraz z odpowiednią bazą gastronomiczną. (PAP)

Autor: Marek Szczepanik

masz/ mhr/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%