Zamknij
REKLAMA

Warmińsko-mazurskie: policja odnalazła trzech zaginionych chłopców, uchodźców z Ukrainy

09.02, 29.08.2022 PAP Aktualizacja: 09.05, 29.08.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Chłopcy są cali i zdrowi. Zostali odnalezieni w poniedziałek rano przez policjantów w okolicy miejscowości Nowiny. Ustalamy okoliczności, dlaczego się oddalili od opiekunów i co się z nimi działo" - przekazała PAP kom. Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji.

Odnalezieni zostali trzej ukraińscy chłopcy poszukiwani od kilkunastu godzin, po tym jak w niedzielę oddalili się od swoich opiekunów z ośrodka Caritas we Fromborku (woj. warmińsko-mazurskie) - podała w poniedziałek rano policja.

Dzieci w wieku 11-13 lat są uchodźcami z Ukrainy.

W trwających kilkanaście godzin poszukiwaniach uczestniczyło kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji, straży granicznej i leśnej, strażaków PSP i OSP. Przeczesywano pola i lasy w okolicach Fromborka. Do poszukiwań użyto też wojskowego śmigłowca.

Po zaginięciu chłopców policja opublikowała komunikat z ich zdjęciami i apelem o pilne przekazywanie jakichkolwiek informacji o ich losie.

Poszukiwania wszczęto po tym, jak chłopcy w niedzielę około godz. 15.30 opuścili ośrodek Caritas we Fromborku i nie wrócili do opiekunów.

W ośrodku Caritasu Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku rodziny uchodźców wojennych z Ukrainy mieszkają od początku marca.(PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%