Zamknij

Narożnik U w dużym salonie

18.11.2021

Narożnik U w dużym salonie

Duży salon daje ogromne możliwości. Można postawić w nim wszystko, co się podoba, bez ryzyka, że zagraci się przestrzeń. Co więcej, wybierając meble, warto pamiętać, by zdecydować się raczej na te większych gabarytów, żeby nie było zagrożenia, że pomieszczenie będzie wyglądało pusto. Co w przypadku kanapy do dużego salonu? Jaka będzie najlepsza?

Jaki narożnik do salonu?

W salonie przede wszystkim skupiamy się na tym, by powstała strefa do wypoczynku. A ta kojarzy nam się głównie z kanapą. W małych pokojach stawia się na wersalkę, sofę. Wybór jest dość ograniczony. A co w dużych pomieszczeniach? Wówczas najlepiej postawić na narożnik. Taki mebel pomieści wiele osób, ale da również możliwość komfortowego wypoczynku. A jaki wybrać? To już zależy od samego pomieszczenia.

Przykładowo, narożnik U można ustawić w centralnym punkcie salonu, gdyż będzie wyglądał dobrze z każdej strony. Dzięki wykończeniu go tkaniną dookoła stelaża prezentuje się bardzo dobrze. Nie ma obaw, jak przy wersalce, że konieczne jest ustawienie mebla pod ścianą.

Taki narożnik w kształcie litery u postawiony na środku pomieszczenia, wyznaczy strefę relaksu w pokoju, w którym znajduje się również kącik jadalniany. Taki umowny podział prezentuje się bardzo schludnie. Przy małej ilości mebli, będzie to dobrze wyglądać.

Oczywiście można postawić również na klasyczny narożnik w kształcie litery L, jednak on pomieści mniej osób. Co więcej, tylko jedna z nich, będzie mogła odpoczywać w pozycji półleżącej z wyciągniętymi nogami.

Jak wybrać narożnik U-kształtny?

Decydując się na narożnik w kształcie litery U, warto wiedzieć, że do wyboru są jego różne rodzaje. Główna różnica polega na funkcjach, jakie posiadają. Największy wybór jest narożników U-kształtnych bez funkcji. Otrzymuje się wówczas mebel, który składa się tylko z siedziska i oparcia. Bardzo często tego typu meble mają lekką konstrukcję. Niskie siedzisko podtrzymywane jest na cienkich nóżkach. Mimo dużych gabarytów prezentują się bardzo subtelnie.

Świetnie sprawdza się też narożnik w kształcie litery U z funkcją relaks. Polega ona na tym, że ręcznie – poprzez pociągnięcie dźwigni lub odchylenie się do tyłu, rozkłada się część kanapy jak leżak.

Wybrać można również narożnik w kształcie litery U z elektryczną funkcją relaks. Co to takiego? To mebel, który ma funkcję relaks uwalnianą elektrycznie. Samo pochyla się oparcie i podnosi podnóżek.

Najczęściej wybierane są narożniki U-kształtne z funkcją spania. Dzięki rozkładaniu pozwalają na uzyskanie w salonie dodatkowego miejsca do spania dla gości. Narożniki z funkcją spania często dodatkowo posiadają też pojemniki na pościel, które wykorzystać można do przechowywania również innych przedmiotów.

Jak zaaranżować przestrzeń wokół narożnika U?

Z uwagi na gabaryty, może być dość trudno zaaranżować przestrzeń wokół narożnika w kształcie litery U. Warto jednak poszukać takich rozwiązań, które będą idealne do pomieszczenia. Z uwagi na dość wąską przestrzeń przed kanapą, dobrze jest postawić na niewielki stolik. Aby nie zagracić przestrzeni, warto wybrać szklany stół z cienkimi nóżkami. Przezroczysty blat nada większej lekkości.

Aby każdy gość miał gdzie odstawić filiżankę z napojem, dobrze jest po bokach narożnika postawić stoliki pomocnicze. Doskonale pasować będą takie z okrągłym blatem. Można rozważyć dobranie dwóch o różnej wysokości. Na jednym z nich postawić kwiaty lub dekoracje.

Oczywiście, aby wnętrze prezentowało się przytulnie i bogato, nie można pominąć tekstyliów. Poduszki ozdobne o różnej wielkości to must have. Tak jak i dywan. Musi być większy niż narożnik. Najlepiej jeśli będzie wystawał poza strefę relaksu.


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz