Zamknij
REKLAMA

Kierowca na podwójnym gazie chciał przekupić policjantów

12:08, 22.07.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Kierowca na podwójnym gazie chciał przekupić policjantów / Myszków

Policjanci ruchu drogowego z Myszkowa zatrzymali kierowcę Opla. Jak się okazało mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany usiłował wręczyć myszkowskim policjantom łapówkę w zamian za uniknięcie odpowiedzialności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem w Koziegłowach. Policjanci KPP w Myszkowie otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy przez świadka. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 3 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy zaproponował mundurowym „łapówkę” w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca został pouczony, że takie zachowanie w Polsce jest przestępstwem zagrożonym surową karą. W czasie oczekiwania na pomoc drogową 29-latek włożył jednemu z policjantów 150 zł do notatnika służbowego mówiąc, że „teraz nie ma problemu”. Następnie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i przestępstwo korupcyjne.

Świadkowi bardzo dziękujemy i gratulujemy zaangażowania, czujności, a w szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.  

[KPP Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone