Zamknij
REKLAMA

„Bezpieczny sierpień 2018” – policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze

21:55, 17.08.2018 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

Sierpniowy weekend to czas intensywnych wyjazdów i podróży. Ważne byśmy w tym czasie bezpiecznie dotarli do celu, a potem wrócili do domów. Na drogach Dolnego Śląska nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Jednak nic nie zastąpi zdrowego rozsądku kierowców i przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów ruchu drogowego. Duży wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy mają też pasażerowie, których asertywna postawa niejednokrotnie ma wpływ na zachowanie kierowców na drodze.

W tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, a co się z tym wiąże większego zagrożenia zdarzeniami. Dlatego dolnośląscy policjanci rozpoczynają już dziś wzmożone działania kontrolne, które potrwają do czwartku. Funkcjonariusze pełnić będą służbę w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Będą wyposażeni m.in. w urządzenia do pomiaru prędkości i trzeźwości.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierujących oraz właściwe wykonywanie manewrów, a w szczególności wyprzedzania, bo to właśnie one są niezmiennie najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, szczególnie tych tragicznych w skutkach. Funkcjonariusze sprawdzą też stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Oprócz bieżących działań kontrolnych na drodze, dolnośląscy funkcjonariusze prowadzą też działania prewencyjne. Podczas spotkań z mieszkańcami, a także podczas kontroli na drogach, przypominają o zasadach bezpiecznej jazdy. Ostrzegają przed zagrożeniami, które mogą wystąpić na drodze. Jednak bezpieczeństwo podczas jazdy w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypominać o tym, by nie szarżować na drogach.

Nie zapominajmy, że podczas jazdy odpowiadamy nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale również osób z nami podróżujących. Apelujemy do wszystkich kierowców o szczególną uwagę, zachowanie rozsądku, a przede wszystkim o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy za kierownicę po wcześniejszym wypiciu alkoholu. Przed wyjazdem w trasę przypominamy też kilka zasad:

sprawdźmy stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę)
sprawdźmy niezbędne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny z aktualnymi badaniami technicznymi),
podczas jazdy zawsze korzystamy z pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosujmy ją do panujących warunków atmosferycznych i drogowych,
pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drodze,
wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy,
bądźmy wypoczęci, zrelaksowani, a przede wszystkim trzeźwi.

Ponadto kierowcy samochodów ciężarowych powinni pamiętać o ograniczeniach i zakazach ruchu (dotyczy to pojazdów o dmc przekraczającej 12 ton): 14 sierpnia 2018 – w godz. 18.00 - 22.00 oraz 15 sierpnia 2018 – w godz.  8.00 - 22.00

W pozostałych dniach: piątek w godz. 18.00 - 22.00, sobota w godz. 8.00 – 14.00, niedziela w godz. 8.00 – 22.00.

 

Źródło KGP

(KPP Myszków)

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz