W tym roku festiwal przebiega pod hasłem "Książ Mistrzów". "Uczestnicy festiwalu zostaną zabrani w niezwykłą podróż śladami mistrzostwa w wielu dziedzinach i odkryją inspiracje m.in.: malarstwem, pszczelarstwem, ceramiką czy jubilerstwem" - podkreślił rzecznik Zamku Książ Mateusz Mykytyszyn.
Aranżacje kwiatowe stworzone przez 70 florystów, którymi ozdobiono 30 zamkowych sal - tak w tym roku będzie wyglądać główne wydarzenie 35. Festiwalu Kwiatów i Sztuki, który w czwartek rozpoczyna się w Zamku Książ w Wałbrzychu.
Głównym wydarzeniem festiwalu jest pokaz florystycznych aranżacji. Pierwszą, kwietny dywan, można zobaczyć przed wejściem do wnętrz "Książa".
W tym rok "kwietne dzieła sztuki" przygotowało 70 florystów należący do Stowarzyszenia Florystów Polskich, Międzynarodowego Instytutu Florystów, Mistrzowskiej Szkoły Florystyki Macieja Krzusa oraz absolwenci i uczniowie kierunku florysta z Dolnośląskiego Zespołu Szkół z Jawora.
Florystyczne aranżacje będą prezentowane w 30 zamkowych salach. To dzieła inspirowane różnymi dziedzinami: jubilerstwem, porcelaną, pszczelarstwem, złotnictwem czy ogrodnictwem - podkreślił Mykytyszyn.
W ramach festiwalu odbędą się również wykłady poświęcone zamkowej architekturze, złotnictwu, barkowym rzeźbom i fotografii.
Festiwal zakończy się w niedzielę.(PAP)
pdo/ dki/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz