Zamknij
REKLAMA

Wystawa prac Jana Marcina Szancera w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

15:46, 07.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Szancer dla kilku pokoleń jest magiem, legendą polskiej ilustracji książkowej. Bez wątpienia jest jednym z najbardziej popularnych ilustratorów" - powiedziała dyrektorka Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Barbara Igielska.

Prace ilustratora literatury dziecięcej Jana Marcina Szancera można oglądać w Zamku Książąt Pomorskich. Artysta ilustrował m.in. wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy czy baśnie Andersena.

Wśród prezentowanych prac można zobaczyć m.in. Pana Kleksa, Ali Babę czy Pchłę Szachrajkę. "Bardzo dużo przestrzeni jest zaanektowanych przez bohaterów i bohaterki ilustracji Szancera. Z nimi możemy wchodzić w pewien układ, w dialog. Zapraszają nas do świata, wychodzą z książek, ale też zapraszają, aby do nich z powrotem wejść" - powiedziała przedstawicielka działu edukacji Zamku Książąt Pomorskich Agata Ilnicka.

Poza ilustracjami wystawa składa się też z instalacji dla najmłodszych, m.in. szafy z podwójnym dnem, sceny teatralnej, ściany do zapisywania swoich lęków i lustra do malowania.

Wystawa posiada też drugą linię narracyjną, przeznaczoną dla widzów dorosłych. Obejmuje ona opowieść o losach Szancera oraz skomplikowanych i dramatycznych doświadczenia polskich Żydów w XX wieku.

Ekspozycja "Szancer, wyobraź sobie!" przygotowana została przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. W Szczecinie można ją oglądać do 20 marca. (PAP)

autorka: Małgorzata Miszczuk

misz/ agz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%