Zamknij

Heynen nie gryzie się w język. "Chcemy medalu

11:34, 13.07.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

Część oficjalna za nimi, teraz tylko wsiąść do samolotu, odlecieć do Tokio i jak najlepiej wykorzystać ostatnie dni przed startem igrzysk. - Chcemy medalu - przyznał otwarcie trener polskich siatkarzy Vital Heynen w rozmowie z reporterem Eurosportu. 

WSZYSTKO O IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH W TOKIO>>> Ekipa aktualnych mistrzów świata złożyła w poniedziałek w warszawskim Centrum Olimpijskim oficjalne ślubowanie, a tuż po nim Heynen stanął przed kamerą Eurosportu. 

Ostatnie dni na trening.

- Czuję się znakomicie, bo to dla nas oficjalny początek igrzysk. Mamy stroje, paszporty i ślubowanie. To świetny sposób, by poczuć już olimpijskie emocje - zaznaczył Belg.  A czy od dziś trener odczuwa większą presję? - Podpisałem kontrakt w styczniu 2018 roku z przekonaniem, że wywalczymy medal olimpijski. To tamtego dnia wziąłem na siebie presję. Chcemy medalu. Proste - przyznał otwarcie.  Zapytany, jak będą wyglądać najbliższe dni, z zaskakującą szczerością odparł, że nie wie. - Lecimy do Tokio, skąd przeniesiemy się do Takasaki, gdzie zostaniemy na tydzień i będziemy mieć dobre warunki do treningu. Zostało nam 10 ostatnich dni, będziemy się starać poprawiać małe rzeczy. Będziemy musieli się też przyzwyczaić do innego czasu - podkreślił. Krótką rozmowę z Kacprem Merkiem odbył również przyjmujący Kamil Semeniuk. - Jak już stałem na podium i odbierałem nominację, to bardzo się miło poczułem. Jestem w gronie tych szczęśliwców, którzy lecą do Tokio walczyć, zdobywać medale i reprezentować nasz kraj. Dla mnie osobiście jest czymś ważnym, że ten sezon nie poszedł na marne. Był on bardzo dobrze przepracowany i został doceniony właśnie tym, że jadę na igrzyska. Sytuacja jest, jaka jest, ale myślę, że organizacyjnie Japonia na pewno będzie dobrze przygotowana. Myślę, że impreza przebiegnie bezpiecznie, a my będziemy mogli w stu procentach się skoncentrować na swojej robocie. Nie wiem, czego się spodziewać. Jadę pierwszy raz i jestem bardzo ciekawy - stwierdził siatkarz. Ekipa, która będzie jednym z głównych kandydatów do olimpijskiego złota, odleci do Tokio we wtorek. Walkę zainauguruje 24 lipca meczem z Iranem. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%