Zamknij
REKLAMA

Rzecznik praw dziecka: w polskiej rodzinie jest miłość, ale brakuje czasu

14:41, 25.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

RPD bierze udział w II Ogólnopolskim Kongresie "Wychowanie trwa wiecznie" w Warszawie. Rzecznik w swoim wystąpieniu przedstawił wyniki kolejnego raportu z ogólnopolskiego badania jakości życia dzieci i młodzieży. Dotyczy on relacji dzieci z rodzicami i życia w domu.

Dzieci czują, że rodzice ich kochają, wspierają i rozumieją. Ale chcą częściej przebywać z rodzicami. Brak czasu zaczyna im ciążyć w domowych relacjach - powiedział w poniedziałek w Warszawie rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak, odwołując się do wyników badania o jakości życia dzieci i młodzieży.

"Wyniki ogólnopolskiej diagnozy jakości życia dzieci i młodzieży, którą zleciłem w czerwcu tego roku, pokazują, że wbrew mitom z polską rodziną nie dzieje się nic bardzo złego. Dzieci czują, że rodzice ich kochają, wspierają i rozumieją. Ale chcą częściej przebywać z rodzicami. Brak czasu zaczyna im ciążyć w domowych relacjach" - podkreślił Pawlak. "My jesteśmy zbyt zajęci zarabianiem, karierą i obowiązkami, a oni po prostu chcą być częściej z nami" - dodał.

Z badań wynika, że ponad 90 proc. nastolatków jest w domu szczęśliwa i czuje, że rodzice ich rozumieją. "Najmniejsze poczucie wsparcia, miłości i zrozumienia odczuwają młodzi z województwa warmińsko-mazurskiego, a największe z dolnośląskiego" - wskazuje raport. (PAP)

Autor: Iwona Pałczyńska, Olga Zakolska

ipa/ ozk/ ok/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%