Zamknij
REKLAMA

Synoptyk IMGW: po północy nastąpi zanik gwałtownych zjawisk atmosferycznych

22:44, 12.06.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Z informacji przekazanych PAP przez dyżurnego synoptyka kraju wynika, że w sobotę wieczorem spodziewana jest jeszcze końcówka przechodzącego przez cały dzień przez Polskę frontu atmosferycznego, który przyniósł dość dużo zjawisk burzowych oraz silnych porywów wiatru i intensywnych opadów deszczu.

W pierwszej części nocy mogą jeszcze występować dość gwałtowne zjawiska atmosferyczne, ale po północy przechodzący przez Polskę front atmosferyczny przemieści się poza granice kraju i nastąpi zanik tych zjawisk - poinformował PAP dyżurny synoptyk kraju z IMGW-PIB Grzegorz Pietrucha.

Synoptyk zaznaczył, że zjawiska te mogą wystąpić do około północy - szczególnie na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich Polski. "Około północy spodziewamy się przemieszczenie frontu już poza granice Polski i zanik tych zjawisk" - przekazał Grzegorz Pietrucha z IMGW.

Dodał, że w drugiej części nocy i nad ranem możliwe są jeszcze przelotne opady deszczu, ale burz raczej już nie będzie.

W niedzielę początkowo będzie natomiast pogodnie, zaś w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie i wystąpią przelotne opady deszczu, głównie we wschodniej i północno-wschodniej części kraju. (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%