Zamknij
REKLAMA

Wymazobus w Powiecie Myszkowskim

12:15, 15.05.2020 | D.D
Skomentuj
REKLAMA

Wymazobus w Powiecie Myszkowskim

W kwietniu na drogi powiatu myszkowskiego wyjechał specjalny wymazobus, który pobiera wymazy od osób będących na kwarantannie, które miały kontakt z osobami z potwierdzonym wynikiem dodatnim bądź w szczególnych przypadkach.

 

Wymazobus wykonał już 255 testów w ciągu około miesiąca pracy. Obsługa pojazdu to wykwalifikowana pielęgniarka i kierowca, którzy są wyposażeni w odpowiedni sprzęt i środki ochrony osobistej.

 

- Zdecydowaliśmy się uruchomić wymazobus na terenie Powiatu Myszkowskiego, aby w ten sposób zwiększyć efektywność i szybkość wykonywania testów, co jest niezmiernie ważne przede wszystkim dla osób przebywających na kwarantannie – mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

 

W przypadku badania osób na kwarantannie, jeżeli wynik jest ujemy (brak zarażenia), test jest wykonywany jednokrotnie. Gdy natomiast wynik okazuje się dodatni (potwierdzone zarażenie), testy są powtarzane aż do uzyskania wyniku negatywnego.

Wymazobus wykonuje także testy w szczególnych przypadkach, np. w czasie przygotowywania wniosku do sanatorium.

 

Próbki pobrane przez załogę wymazobusa ostatecznie trafiają do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

Zdjęcie poglądowe

[Powiat Myszkowski]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz