W ramach szkoleń uczestnicy poszerzą swoje kompetencje w zakresie planowania pracy dydaktycznej z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych, a także uzyskają umiejętność ich modyfikacji i dostosowania do bieżących potrzeb wynikających z pracy ze zróżnicowaną grupą uczniowską. Po zakończeniu szkoleń i warsztatów uczestnicy wezmą udział w module follow-up, który pozwoli usystematyzować wiedzę, omówić z trenerami praktyczne zastosowanie zestawów edukacyjnych w nauczaniu oraz ugruntować zdobyte umiejętności.
Szkolenia będą organizowane z podziałem na grupy dla nauczycieli kształcenia ogólnego i przedszkolnych. Na formę hybrydową będzie składał się moduł online (szkolenia 3-dniowe), szkolenie stacjonarne (warsztaty 2-dniowe) oraz moduł follow-up (2-miesięczne doradztwo w różnych formach zdalnych).
Szkolenia zostaną poprowadzone przez doświadczonych ekspertów a także trenerów-opiekunów.
Każdy uczestnik bezpłatnego szkolenia otrzyma pakiet materiałów, dzięki którym przygotuje ciekawe lekcje oraz pozna praktyczne możliwości wykorzystania zestawów edukacyjnych. Szkolenia będą też okazją do pozyskania potrzebnej wiedzy o aktualnych trendach w nauczaniu.
W szkoleniach będą mogli wziąć udział nauczyciele, którzy nie brali udziału w konferencjach popularyzujących zestawy edukacyjne organizowanych w ramach projektu.
Organizatorem szkoleń jest Ośrodek Rozwoju Edukacji, a wydarzenie jest dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
mo/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz