Zamknij
REKLAMA

Kaczyński: większość inwestycji realizujemy z naszych środków, nie europejskich

23:44, 03.07.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcu w Ostrowcu Świętokrzyskiego powiedział, że "bardzo wielu Polaków po dziś dzień - bo taka była propaganda, to nie ich wina - uważa, że jak gdzieś chodnik na wsi budują to za środki europejskie".

Zdecydowana większość inwestycji samorządowych i państwowych jest dziś realizowana za nasze środki, nie europejskie, albo przynajmniej pół na pół - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak zastrzegł, nie oznacza to, że środki europejskie się Polsce nie należą.

"Nie, szanowni państwo. Dzisiaj zdecydowana większość tych inwestycji, samorządowych, państwowych to są już nasze środki albo przynajmniej pół na pół. To już nie jest tak jak było kiedyś. Polska jest dużo bogatsza, dużo silniejsza" - podkreślił prezes PiS.

Jak zaznaczył, nie oznacza to, że środki europejskie się Polsce nie należą. "Zostały już, można powiedzieć, załatwione, chociaż zostały załatwione z elementem malutkiego znaku zapytania, bo wola drugiej strony jest, powiedzmy sobie, chwiejna" - mówił Kaczyński.

W ocenie polityka "jedni postępują już racjonalnie" w związku z wojną na Ukrainie i pomocą, jaką niesie Polska. "Ale z drugiej strony ciągle są te różnego rodzaju lewackie przeświadczenia, za którymi zresztą często kryją się zwykłe interesy, często brudne interesy i często rosyjskie pieniądze" - powiedział prezes PiS.(PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Wiktor Dziarmaga

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%