Zamknij

Podkarpackie: nieco mniej turystów w pierwszym tygodniu ferii zimowych

16:04, 22.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak powiedział, "karty rozdaje covid". "Niektórzy odwołują wcześniejsze rezerwacje, bo są np. zachorowania w rodzinie i muszą być na kwarantannie" - wyjaśnił.

Na Podkarpaciu, m.in. w Bieszczadach i Beskidzie Niskim, w pierwszym tygodniu ferii zimowych było nieco mniej turystów niż poprzednich latach - ocenia dyrektor Bieszczadzkiego Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych Jacek Łeszega.

Jeżeli pandemia nie przeszkodzi, to - zdaniem Łeszegi - "zmiana będzie na lepsze". "W to wierzę, choć nie mogę zapewnić" - dodał.

Zwrócił też uwagę, że znacznie więcej turystów powinno się pojawić wraz z feriami dla dzieci z woj. mazowieckiego, śląskiego i podkarpackiego. Mieszkańcy tych regionów częściej wybierają wypoczynek w Bieszczadach.

W trakcie ferii zimowych w każdą środę i sobotę kursuje Bieszczadzka Kolejka Leśna. Pierwszy kurs odbył się 19 stycznia, a ostatni zaplanowano na sobotę 26 lutego."W środę oprócz kursu wynikającego z rozkładu jazdy odbył się jeszcze jeden dodatkowy" - wyjaśnił prezes fundacji zarządzającej BKL Mariusz Wermiński.

Ceny za bilety są o ok. 8 proc. wyższe niż w okresie letnim. Wynika to z wyższych kosztów eksploatacji w zimie, np. decyduje o tym konieczność odśnieżania torów.

Ceny w hotelach, pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych są zróżnicowane. Niektórzy właściciele za nocleg i wyżywienie żądają o kilka złotych więcej niż przed rokiem. Choć są pensjonaty, gdzie za dobę w dwuosobowym pokoju trzeba zapłacić 60 zł drożej.

Różne są także ceny usług w ośrodkach narciarskich. Ich wzrost waha się od 7 do nawet 20 proc.

Na Podkarpaciu warunki narciarskie określane są jako bardzo dobre. Dotyczy to zarówno stoków zjazdowych, jak i tras narciarskich. (PAP)

autor: Alfred Kyc

kyc/ drag/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%