Zamknij

Te ograniczenia powinny zostać zniesione. Mówi o tym nawet WHO

13:11, 22.01.2022 | o2.pl / Radio Zet
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

- Międzynarodowe ograniczenia w podróżowaniu w niewielkim stopniu przyczyniły się do powstrzymania rozprzestrzeniania się wariantu Omikron -  twierdzi Światowa Organizacja Zdrowia. WHO podaje, że ograniczenia dotyczące podróży powinny być zmienione.

Po międzynarodowych konsultacjach Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wskazała na szybki globalny wzrost wariantu Omikron jako dowód na nieskuteczność ogólnych zakazów podróży.

- Niepowodzenie ograniczeń w podróżach wprowadzonych po wykryciu wariantu Omikron, by ograniczyć jego transmisję, pokazuje nieskuteczność takich środków w walce z pandemią – podano. 

Światowa Organizacja Zdrowia zaapelowała tym samym do rządów wszystkich państw. Jej zdaniem ​​międzynarodowe ograniczenia dotyczące podróży "powinny zostać zniesione lub złagodzone". 

WHO: obecne praktyki nie przynoszą rezultatu

Obecne ograniczenia i zakazy, jak wskazano, przyczyniają się do "stresu gospodarczego i społecznego". To kolejna krytyka działań władz światowych płynąca z WHO, która wskazuje, że tak Omikrona nie zatrzymamy.

Eksperci wskazują ponadto, że ograniczenia takie jak maseczki, testowanie, kwarantanna czy wymóg szczepienia powinny opierać się na ocenie ryzyka.

- To wszystko nie powinno prowadzić do obciążania finansowego międzynarodowych podróżnych - wskazuje organizacja. 

Zwrócono również uwagę na nierównomierny dostęp do szczepionek przeciwko COVID-19 na całym świecie. Dlatego bogatsze kraje, zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia, powinny dzielić się swoimi zasobami z państwami uboższymi. 

(o2.pl / Radio Zet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%