Zamknij

W Warszawie testują nowe obicia foteli w autobusach

14:03, 25.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Od czwartku dwa 18-metrowe Solarisy Miejskich Zakładów Autobusowych w których siedzenia pokryte są czerwoną i szarą ekoskórką wyjechały na ulice. Warszawiacy będą mogli je przetestować na liniach 114, 160, 190, 185, 500, 509, 527. "Linie będą się zmieniały, bo chcemy aby jak najwięcej pasażerów skorzystało z foteli z nowym pokryciem i podzieliło się z nami swoją opinią" - przekazał Zarząd Transportu Miejskiego. "Przegubowce" dołączyły do dwóch 12-metrowych Solarisów Komunikacji Miejskiej Łomianki, które jeżdżą już z takimi siedzeniami od połowy października.

Kolejne autobusy z fotelami pokrytymi ekoskórą wyjechały na stołeczne ulice. Zarząd Transportu Miejskiego testuje nowe obicia siedzeń i zbiera opinie pasażerów.

Ekoskóra używana do obić siedzeń w pojazdach komunikacji publicznej jest z powodzeniem stosowana w wielu europejskich krajach, m.in. w Niemczech (Monachium), Estonii (Tallin), Czechach (Praga, Ostrawa), Słowacji (Bratysława), Szwajcarii (Bazylea). Materiał ten jest sprężysty, wytrzymały i trwały. Pokrycia foteli produkowane są w wielu kolorach, stołeczny ZTM zdecydował się na szary oraz czerwony. "Szary to stonowana barwa, neutralna, przyjemna dla oka i pasująca do koloru wnętrz pojazdów, które są utrzymane w szaro-niebieskiej tonacji, a czerwony nawiązuje do obecnej barwy siedzeń" - wyjaśnił Zarząd Transportu Publicznego. Nowe pokrycia mają też być łatwiejsze do dezynfekcji, co jest bardzo ważne, szczególnie gdy nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z epidemią COVID-19.

Na przełomie roku dziesięć tramwajów (pięć Swingów i pięć składów pochodnych typu 105N) przygotują Tramwaje Warszawskie. "Testowanie potrwa co najmniej rok, dzięki czemu sprawdzimy nowe siedzenia w różnych porach roku, przy różnych warunkach atmosferycznych" - zaznaczył ZTM.

Bardzo ważne są opinie pasażerów, którzy swoje uwagi mogą zgłaszać na adres [email protected](PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%