Zamknij

Opolskie: w ramach "Polskiego Ładu" region otrzyma 497 mln złotych

16:20, 25.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak powiedział na konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, przyznana województwu opolskiemu kwota 497 mln złotych jest rekordowa od czasu istnienia regionu.

W ramach Rządowego Fundusz Polski Ład województwo opolskie otrzyma 497 mln złotych - poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Na terenie województwa opolskiego środki z Rządowego Funduszu Polski Ład zostaną wykorzystane przy realizacji 107 inwestycji w całym regionie, na różnym szczeblach administracyjnych. Z całej kwoty 166 mln złotych to środki na inwestycje drogowe. Najwięcej pieniędzy - ponad 80 mln złotych - otrzymają podmioty z powiatu nyskiego.

Wśród inwestycji, które będą realizowane w ramach RFPŁ w województwie opolskim jest m.in. przebudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Brzegu, budowa skateparku z dużą altaną integracyjną w Branicach, termomodernizacja z budową instalacji gazowych w budynku wielorodzinnym w Kietrzu, rozbudowa Sali Wiejskiej w Lasowicach Wielkich, budowa nowego przedszkola i żłobka w Głogówku, czy budowa w Opolu Domu Pomocy Społecznej.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ ann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%