Zamknij

Od piątku zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Małopolskich z powodu remontów

16:20, 14.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak poinformował samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie, od piątku do 16 listopada br. zostanie wstrzymane kursowanie pociągów na odcinku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA1 pomiędzy stacjami Kraków Główny - Wieliczka Rynek-Kopalnia.

Od piątku nastąpią zmiany w kursowaniu większości pociągów Kolei Małopolskich spowodowane prowadzonymi pracami remontowymi na torach lub budową nowych dróg w Krakowie. Największe dotkną połączenia Kraków - Wieliczka, które będzie wstrzymane na miesiąc.

Konieczność wprowadzenia przerwy w ruchu pociągów wynika z prac przy przebudowie stacji Kraków Bieżanów, która czasowo uniemożliwi wjazd na linię kolejową nr 109 prowadzącą do Wieliczki.

"Ze względu na skalę utrudnień, a także czas ich trwania w okresie przerwy w ruchu za wszystkie pociągi na ww. odcinku wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa według specjalnego rozkładu jazdy" - zakomunikował przewoźnik.

Zostaną uruchomione dwa rodzaje kursów ZKA - obsługujące wszystkie stacje i przystanki pośrednie dotychczas obsługiwane przez pociąg (z wyjątkiem przystanku Wieliczka Bogucice) oraz szybkie kursy bezpośrednie z Wieliczki do Krakowa Głównego.

Kursy obsługujące wszystkie stacje i przystanki będą kursować przez cały dzień z częstotliwością co 30 minut. Kursy "szybkie" będą jeździć w szczytach przewozowych (6:00 - 9:00, 15:00 - 19:00) z częstotliwością co 10 minut, natomiast w pozostałej części dnia - co 30 minut.

Dodatkowo kursy "szybkie" będą zatrzymywać się na przystankach komunikacji miejskiej, które są najważniejszymi węzłami przesiadkowymi na trasie przejazdu: Prokocim Szpital (ul. Wielicka), Bieżanowska (ul. Wielicka) oraz Plac Inwalidów (al. Słowackiego/al. Mickiewicza).

Ponadto, od godz. 14:00 w piątek wprowadzona zostanie zmiana peronów na stacjach Kraków Płaszów i Kraków Bieżanów oraz przystanku Kraków Prokocim. Na stacji Kraków Płaszów pociągi będą zatrzymywać się przy peronach III i IV (wg nowej numeracji).Na przystanku Kraków Prokocim pociągi w obu kierunkach będą korzystały z peronu II. Na stacji Kraków Bieżanów pociągi w obu kierunkach będą korzystały z peronu I.

Od piątku do 21 października nastąpią też dodatkowe nocne i dzienne przerwy w kursowaniu pociągów na odcinku Kraków Główny - Podłęże. Nastąpią one w godzinach 9:00 - 14:00 (włącznie z weekendem) oraz w nocy w okresie 15/16 - 20/21 października (22:00 - 5:00).

Od piątku nastąpi zmiana rozkładu jazdy wybranych pociągów na liniach SKA2 i SKA3 spowodowana prowadzonymi pracami na budowach drogi S52 (Północnej Obwodnicy Krakowa), wiaduktu pomiędzy os. Piastów a Batowicami oraz przebudową al. 29-go Listopada w Krakowie. Zmiany te będą obowiązywać do 22 października.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ pad/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%