Zamknij

Uniwersytet Wrocławski rozszerza współpracę z uczelniami w regionie

15:37, 13.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Na początku października przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego uczestniczyli w Dreźnie w międzynarodowej konferencji "Cross-border innovation for the Central European region(s)", dotyczącej zacieśniania współpracy naukowej w ramach Niemiecko-Polsko-Czeskiej Platformy Nauki.

Uniwersytet Wrocławski podpisał umowę formalizującą współpracę z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie. Uczelnia chce także poszerzać współpracę z innymi ośrodkami w regionie i tym samym umacniać swoją pozycję jako znaczące środkowoeuropejskie centrum badawcze i dydaktyczne.

Podczas konferencji wrocławska uczelnia podpisała umowę formalizującą współpracę z Uniwersytetem Technicznym w Dreźnie. "Jest to dla nas ważny partner regionalny. Mamy nadzieję, że podpisana umowa pozwoli nam intensywniej działać w sprawie wymiany studentów i pracowników. Chcielibyśmy rozwijać wspólne projekty naukowe, szczególnie w ramach programu Horyzont Europa" - wyjaśniła prorektor ds. projektów i relacji międzynarodowych prof. Patrycja Matusz.

Profesor podkreśliła przy tym, że uczelni bardzo zależy na wzmacnianiu współpracy z partnerami z Europy Środkowej. "Drezno jest naszym naturalnym partnerem. Uniwersytet Techniczny ma bardzo wysoką pozycję w międzynarodowych rankingach. Chcielibyśmy także umacniać naszą współpracę z Brnem. Jest to uniwersytet, któremu udało się bardzo poprawić pozycję międzynarodową. Wola współpracy jest bardzo duża, co daje szansę na wzajemne korzystanie z doświadczeń" - dodała prof. Matusz.

Wrocławska uczelnia współpracuje już z uniwersytetem w Brnie m.in. w zakresie wymiany studenckiej czy prowadzenia projektów badawczych.

Podczas konferencji przedstawiono także działania centrum CASUS (Center for Advanced Systems Understanding) z siedzibą w Goerlitz. W działalności tej jednostki Uniwersytet Wrocławski ma znaczący udział od początków jej istnienia. W Dreźnie podpisano umowę o rozszerzeniu współpracy między CASUS a UWr, która jeszcze bardziej wzmocni pozycję uczelni. (PAP)

Autorka: Agata Tomczyńska

ato/ agt/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%