Zamknij
REKLAMA

Burmistrz Ustronia: w tej chwili poszukujemy w gruzach dwóch mężczyzn

17.22, 04.12.2022 PAP Aktualizacja: 17.32, 04.12.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Wśród osób, które przebywały poza domem, była między innymi kobieta z dzieckiem. "Obecnie są w bezpiecznym miejscu" - wskazał burmistrz Korcz.

W tej chwili poszukujemy w gruzach dwóch mężczyzn w wieku około 60 lat. Z ostatnich ustaleń wynika, że w domu mieszkało sześć osób; jedna została wyniesiona spod gruzów żywa, a trzy w chwili wybuchu przebywały poza nim - podał burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Samorządowiec powiedział, że jest w kontakcie z rodziną poszkodowanych, która mieszka w pobliżu. "Miasto ma przygotowane w tej chwili dwa mieszkania. To jest zabezpieczone. Jeśli poszkodowani zwrócą się o to, możemy już dziś ulokować ich w mieszkaniach gotowych na takie sytuacje" - powiedział.

Do wybuchu doszło w niedzielę przed godziną 10. Dom, składający się z dwóch mieszkań, został zniszczony. W jednym mieszkały cztery osoby, a w drugim dwie. W niedzielę spod gruzów ratownicy wydobyli żywą kobietę. Trafiła do szpitala. Poszukują jeszcze dwóch mężczyzn. Przyczyna wybuchu nie jest znana. Najprawdopodobniej eksplodowała butla z gazem. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mrr/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%