Zamknij

Warszawa: kierowcy zostawiają coraz więcej pieniędzy w parkomatach

20:12, 30.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W ocenie Zarządu Transportu Miejskiego do wzrostu wpłat w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) przyczyniła się wyższa skuteczność kontroli opłat za parkowanie.

Stołeczni kierowcy zostawiają coraz więcej pieniędzy w parkomatach. Przed rokiem miesięczne wpłaty w SPPN wynosiły 300-400 tys. zł, a obecnie już ok. 500 tys. zł - poinformował w piątek ZDM.

W styczniu zeszłego roku na ulice wyjechały pierwsze samochody e-kontroli. Jesienią tego samego roku, czyli po ostatnim rozszerzeniu strefy, liczba wystawionych wezwań często przekraczała 1,5 tysiąca dziennie. Teraz jest to już zazwyczaj nie więcej niż 1-1,2 tys. wezwań dziennie.

Według ZDM, oznacza to, że kierowcy rzadziej próbują unikać opłat. "Tezę tę potwierdzają również dzienne wpływy z SPPN. Przed rokiem było to 300-400 tysięcy zł, obecnie już ok. 500 tysięcy złotych" - czytamy na stronach internetowych zarządu.

Od momentu wprowadzenia systemu e-kontroli w Warszawie samochody ZDM przejechały 116 104 km i skontrolowały 5 494 521 pojazdów. W efekcie wystawiono 252 485 kar za brak uiszczonej opłaty za parkowanie.

W zeszłym roku z 50 do 250 zł podniesiona została kara dla nieuczciwych kierowców, a od stycznia tego roku samo parkowanie kosztuje więcej. Opłata za pierwszą godzinę wzrosła z 3 zł do 3,90 zł. Rozszerzono czas obowiązywania płatnego parkowania oraz same strefy.(PAP)

wnk/ jann/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%