Zamknij
REKLAMA

PSP: w piątek już ponad 600 interwencji związanych z silnym wiatrem

18:17, 14.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak poinformowała PSP do godz. 12 w piątek na terenie kraju odnotowano 638 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Najwięcej w województwie warmińsko-mazurskim - 234, pomorskim - 229 i podlaskim - 80.

Od północy do godz. 12 w piątek strażacy odnotowali 638 zdarzeń związanych z silnym wiatrem - przekazał PAP bryg. Karol Kierzkowski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej interwencji miało miejsce w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim.

Łącznie od czwartku odnotowano 733 interwencje związane z silnym wiatrem. Najwięcej w województwach pomorskim - 294 i warmińsko-mazurskim - 251.

W piątek w związku silnym wiatrem na przeważającym obszarze kraju obowiązują alerty pierwszego i drugiego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alerty drugiego stopnia wydano dla województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, oraz dla północnej części województwa pomorskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują natomiast w województwach: podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, łódzkim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, a także w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, południowej części województwa pomorskiego, oraz w części województwa świętokrzyskiego i podlaskiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ lena/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%