Zamknij

Lubelskie: płonie około 1200 bel słomy; trwają akcje gaśnicze

16:20, 14.10.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Pierwsze zgłoszenie o pożarze w Wojciechowie Kolonia Piąta (Lubelskie) straż pożarna otrzymała w środę o godz. 23.40.

W gminie Wojciechów (Lubelskie) trwają dwie akcje gaśnicze balotów słomy. Pożary wybuchły w sąsiadujących wsiach Wojciechów Kolonia Piąta i Stary Gaj. Straż pożarna nie wyklucza, że słomę celowo podpalono.

"Spaliło się tam 400 bel słomy i nadal trwa dogaszania pożaru. Na miejscu pracują obecnie dwa zastępy straży pożarnej. Jak większość zastępów skończyła działania to otrzymaliśmy zgłoszenie o drugim pożarze w sąsiadującej wsi" - powiedział PAP w czwartek oficer prasowy Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Drugie zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej o godzinie 6.20 w czwartek. Ogniem zostało objętych około 800 bel słomy w miejscowości Stary Gaj.

"W Starym Gaju cały czas prowadzimy działania gaśnicze, część słomy została uratowana przez strażaków, lokalnych rolników i sąsiadów. Na ten moment na miejscu pracuje około 80 strażaków i 24 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego powiatu" - dodał Szacoń.

"W tych dwóch przypadkach przypuszczamy, że były to podpalenia. Bardzo rozwinięte były te pożary, niemalże całe pryzmy były objęte ogniem jak dojechaliśmy na miejsce" - powiedział Szacoń.

Szczegółowe okoliczności pożaru wyjaśni policja. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin. (PAP)

Autorka: Agnieszka Gorczyca

ag/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%