Zamknij

ZAMEK OGRODZIENIEC – HISTORIA W ZASIĘGU RĘKI

15:28, 04.11.2021
REKLAMA

Teren między Krakowem a Częstochową, zwany również Wyżyną lub Jurą Krakowsko-Częstochowską, to jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce oraz prawdziwa kolebka rodzimej kultury.

Zamki w Polsce – atrakcja dla każdego
Zamki w Polsce, a szczególnie śląskie obiekty zamkowe to miejsca chętnie odwiedzane przez turystów. Szlaki piesze, rowerowe oraz wycieczki tematyczne co roku przyciągają zarówno rodziny z dziećmi, jak też turystów indywidualnych i większe grupy zorganizowane.

Liczne atrakcje, przepiękne i malownicze krajobrazy oraz wspaniała historia tych miejsc sprawiają, że każdy znajdzie tu odpowiednią dla siebie formę spędzania wolnego czasu.

Na Śląsku na szczególną uwagę zasługuje Zamek Ogrodzieniec, który posiada bardzo bogatą i ciekawą historię. Z tym miejscem wiąże się również wiele legend.

Niesamowita podróż i lekcja historii
Mamy przyjemność zaprosić Państwa w fascynującą podróż po terenach Podzamcza i ruinach Zamku Ogrodzieniec. Historia naszego zamczyska sięga XIV wieku. Było ono w tym czasie niemym świadkiem wielu wydarzeń historycznych, takich jak np. potop szwedzki oraz miejscem ekranizacji seriali i filmów, m.in. ,,Janosika” Jerzego Passendorfera czy ,,Zemsty” Andrzeja Wajdy. W 2019 roku zamek stał się również planem filmowym do serialu ,,Wiedźmin” platformy Netflix.

To największy i najbardziej znany obiekt zamkowy na Śląsku, a także najpopularniejszy ze wszystkich zamków na Szlaku Orlich Gniazd.

Imprezy dla firm i walki rycerskie
Zwiedzanie zamku to nie tylko cenna lekcja o minionych dziejach, ale także szereg atrakcji w postaci imprez dla firm, szkół i turystów indywidualnych. Tereny Podzamcza słyną z widowiskowych pokazów rycerskich, które mogą Państwo podziwiać w niedzielne popołudnia w sezonie wiosenno-letnim. Ciekawym doświadczeniem z pewnością okaże się podróż na pobliską Górę Birów, gdzie wznosi się zrekonstruowany niedawno Gród Królewski.

Bezproblemowy dojazd
Dogodny dojazd oraz sąsiedztwo portów lotniczych w Pyrzowicach i Balicach (odległość ok. 35-60 km od Ogrodzieńca) sprawia, że zaplanowanie wizyty w Podzamczu nie nastręcza problemów.

Szczegóły naszej oferty znajdą Państwo w poszczególnych zakładkach. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu. Ruiny Zamku Ogrodzieniec stoją przed Wami otworem!

Źródło: FB - @ZamekOgrodzieniec

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
Jeżeli przypadkowo znalazłeś się w tym video, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz