Zamknij
REKLAMA

Jak odebrać paczkę zdalnie z Paczkomatu?

10:31, 12.11.2021 | materiały partnera

Paczkomaty to system skrytek pocztowych, który całkowicie zrewolucjonizował proces dostarczania przesyłek na terenie naszego kraju. Urządzenia rozmieszczone są zarówno w dużych miastach, jak i niewielkich wsiach, a każde z nich jest czynne przez całą dobę 7 dni w tygodniu. To o wiele szybsza, a przy tym bardziej ekologiczna forma dostawy niż zwykłe doręczenia na adres.

Paczkomaty sprawdzają się szczególnie teraz, w dobie dynamicznie rozwijającego się e-commerce. Ilość zakupów przez Internet ciągle rośnie, a to sprawia, że wzmaga się także zapotrzebowanie na działalność firm kurierskich. Z aplikacją InPost Mobile obsługa Paczkomatu jest jeszcze prostsza, niż myślisz!

Myszków Paczkomat

Myszków to miejscowość położona w województwie śląskim. Mieszka tam ponad 30 tysięcy osób, które mogą komfortowo odbierać i nadawać swoje przesyłki dzięki Paczkomatom InPost.

Paczkomaty Myszków to 14 urządzeń zlokalizowanych na terenie całego miasta. Ponadto funkcjonują tam też 2 PaczkoPunkty. Paczkomaty znajdują się głównie przy dużych sklepach, ale też w pobliżu osiedli mieszkalnych. W związku z tym każdy myszkowianin może komfortowo odbierać i nadawać paczki w dogodnym dla siebie momencie.

Myszków – odbiór paczki zdalnie

Nie wiesz, jak odebrać paczkę z Paczkomatu? Zrób to zdalnie! Jest to możliwe dzięki aplikacji InPost Mobile. Gdy kurier umieści przesyłkę w skrytce, natychmiast otrzymasz powiadomienie. Udaj się do urządzenia i na ekranie swojego smartfona kliknij „Otwórz skrytkę zdalnie”. Wtedy drzwiczki skrytki uchylą się i Twoim oczom ukaże się wyczekiwana przesyłka. Pamiętaj, by po jej wyjęciu dokładnie zamknąć drzwiczki Paczkomatu.

Możesz skorzystać też z kodu odbioru i kodu QR, które znajdziesz w aplikacji i na e-mailu. Wpisz kod odbioru i swój numer telefonu na ekranie Paczkomatu lub zeskanuj kod QR w panelu urządzenia. Drzwiczki, za którymi znajduje się Twoja paczka, od razu się otworzą. Na odbiór swojej przesyłki masz zawsze 48 godzin od chwili, w której znajdzie się w Paczkomacie.

Myszków – nadanie paczki

Nadanie paczki jeszcze nigdy nie było tak szybkie i łatwe jak za pomocą Paczkomatów i aplikacji InPost Mobile. Zapakuj swoją przesyłkę, otwórz aplikację, kliknij strzałkę symbolizującą nadanie i uzupełnij formularz wysyłkowy. Następnie opłać usługę i udaj się do Paczkomatu. Tam zeskanuj kod QR, który pojawił się w aplikacji lub wpisz 9-cyfrowy kod nadania. Drzwiczki skrytki otworzą się i będzie można włożyć przesyłkę do środka.

Poza tym możesz skorzystać też z opcji Szybkie Nadania. Wejdź na stronę internetową, wybierz gabaryt paczki, uzupełnij formularz z danymi nadawcy i odbiorcy, a na koniec opłać usługę. Na Twój adres e-mail trafi etykieta, którą należy wydrukować i nakleić na przesyłce. Następnie pozostaje udać się do Paczkomatu i zeskanować kod kreskowy z dokumentu wysyłkowego, aby uzyskać dostęp do skrytki nadawczej. Pamiętaj, by na koniec dokładnie zamknąć drzwiczki urządzenia. To wszystko – Twoja paczka właśnie wyruszyła do odbiorcy!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%