Zamknij
REKLAMA

Jak szukać pracy dodatkowej w Myszkowie?

11:11, 23.05.2022 | materiał partnera

W ostatnim czasie coraz to częściej spotyka się ludzi pracujących w kilku miejscach. Nie jest to oczywiście żaden wstyd a raczej powód dla którego warto docenić drugiego człowieka. Pod koniec miesiąca niejednemu z nas zdarzyło się żyć z resztek oszczędności aż do kolejnej wypłaty. Rzeczywistość nie zawsze jest tak kolorowa jak mogłoby się nam wydawać i bez extra zarobku często ciężko byłoby wyżywić siebie czy też rodzinę. W tym artykule chcielibyśmy poruszyć temat dodatkowej pracy na przykładzie miasta Myszków. Przedstawimy między innymi możliwości jakie oferuje nam ta niezwykła śląska miejscowość.

Myszków czyli miasto z historią

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, z czym związane przed laty było miasto Myszków. Zdecydowanie dominował tutaj przemysł metalurgiczny z racji ogromnych ilości złóż rudy żelaza. W XVIII wytapiano tutaj codziennie ogromne ilości stali co dawało sporom ilość miejsc pracy na rynku. Do dziś przetrwały nie jedne przedwojenne fabryki, które aktualnie cieszą się bardzo dobrą opinią wśród społeczeństwa.

Poza metalami, w Myszkowie bardzo dobrze rozwinął się przemysł papierniczy. Myszkowskie Zakłady Papiernicze czyli MZP to jedne z największych polskich papierni. Mimo wojny i licznych kryzysów gospodarczych cały czas miejsce to prężnie się rozwija i zwiększa ilość stanowisk pracy. Sporą część tego terenu zajmuje zakład papieru ściernego który ściśle współpracuje z papiernią.

Nie można również pominąć kwestii przemysłu elektromaszynowego. Na początku XX wieku powstała tutaj Myszkowska Fabryka Naczyń Emaliowanych “Światowit”. Co ciekawe, w czasie II wojny światowej, niemieccy okupanci produkowali w tym miejscu części do samochodów. Obecnie w miejscu tym działa niewielka firma produkująca różnego typu naczynia ocynkowane oraz sprzęt AGD. Pracuje tutaj prawie 400 osób co w porównaniu z okresem najpotężniejszej działalności firmy jest ogromnym spadkiem.

Praca sezonowa w Myszkowie?

Każdego roku Polacy coraz to częściej decydują się na sezonową pracę aby dorobić nieco do pensji. Najczęściej są to jednak studenci i uczniowie dla których sezon wakacyjny jest najlepszym okresem w ciągu roku kiedy mogą zrobić na swoje mniejsze i większe wydatki.

Myszków leży między dwoma dużymi miastami - Katowicami i Częstochową. Część mieszkańców woli właśnie tam udać się na wakacyjny zarobek, co nie do końca zawsze będzie najlepszą opcją. Tak naprawdę w Myszkowie również znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert na okres wakacyjny. Wiele firm w tym czasie poszukuje pracowników ze względu na wyjazdy pozostałego personelu.

Na pewno godną rozważenia będzie branża gastronomiczna. To właśnie tutaj w wakacje jest naprawdę gorąco. Pojawiają się turyści którzy chcą zjeść posiłki na mieście lub skoczyć na smaczny deser. Wiele lodziarni otwiera się właśnie tylko na ten okres ze względu na ruch. Pracowników potrzeba tutaj naprawdę dużo. Często nie wytrzymują oni presji i potrzebni są nowi na ich miejsce.

W sezonie letnim nie zabraknie również miejsc dla chętnych do pracy w handlu. Mniejsze i większe sklepy z przyjemnością zatrudniają dodatkowych pracowników którym powierzą mniej odpowiedzialne funkcje. Wykładanie towaru, sprzedaż owoców, pamiątek to tylko kilka z wielu możliwości jakie na nas tu czekają. Warto regularnie przeglądać oferty pracy w Myszkowie i wypatrywać tych najciekawszych. Najlepszym ich źródłem jest prawdopodobnie Internet.

Pomysły na dodatkową pracę zdalną

Tak naprawdę nie musimy wychodzić z domu, aby zarobić. Posiadając Internet i komputer mamy już prawie wszystko aby zacząć pracę. W sieci znajdziemy mnóstwo możliwości które dałyby nam dodatkowy przychód. Warto zastanowić się w czym się jest dobrym a następnie tą umiejętność czy też wiedzę wykorzystać.

W ostatnim czasie coraz to popularniejsza stała się opcja zdalnych korepetycji. Uczniowie decydują się na tą opcję ze względu na sporą oszczędność czasu, jaką musieliby poświęcić na sam dojazd. Uczyć zdalnie można również na przykład gry w szachy, układania kostki czy też rysować.

Jeżeli znasz języki obce, poza nauką innych możesz również zająć się tłumaczeniami na zlecenie. Wiele firm poszukuje osób, które w wolnym czasie dokładnie przetłumaczą mniej oficjalne teksty jak na przykład artykuły czy też opowiadania. Wbrew pozorom, można tutaj naprawdę dobrze zarobić.

Zarabiaj w wolnym czasie na tym co lubisz

Praca dodatkowa powinna być przyjemną odskocznią od codzienności. Nie da się nie zwariować pracując na cały etat a po pracy wracać do kolejnej jedynie ze względów finansowych. Dobrze jest znaleźć coś, co naprawdę sprawia nam przyjemność i byłoby dla nas umileniem czasu wolnego a nie tylko dodatkowym obowiązkiem. Jeżeli lubisz robić paznokcie to nic nie stoi na tym, aby zarabiać na tym wieczorami. Z kolei kiedy brakuje ci kontaktu z drugim człowiekiem w ciągu dnia, może rozważysz pracę w punkcie obsługi na ¼ etatu? Wybieraj mądrze i tak, aby nie żałować.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%