Zamknij

KGW wizytówką śląskiej tradycji i kultury

19:28, 12.09.2024 . Aktualizacja: 22:50, 16.09.2024
Skomentuj

Koło Gospodyń Wiejskich „Mokrzeszanki” kończy realizację zadania publicznego  pn. „KGW wizytówką śląskiej tradycji i kultury”, które  odnosi się do wspierania rozwoju gospodyń wiejskich aktywnych społecznie na terenie województwa śląskiego w 2024 roku.  

[FOTORELACJA]454[/FOTORELACJA]

Projekt współfinansowany jest  z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego w ramach otwartego konkursu ofert „Kultywowanie Tradycji Lokalnych”.

W tym celu, w  sierpniu br. w Sołeckim Centrum Kultury w Mokrzeszy odbyło się spotkanie  pod nazwą

"KGW wizytówką śląskiej tradycji i kultury".

Wydarzenie to było doskonałą okazją do zaprezentowania wartości tradycji polskiej wsi.

Jego uczestniczki i uczestnicy pięknie ubrani w odświętne stroje ludowe zaprezentowali bogactwo i różnorodność śląskiej kultury.

Na spotkanie zaproszone zostały przedstawicielki KGW z regionu oraz lokalna społeczność, mieszkańcy powiatu myszkowskiego i mieszkańcy województwa śląskiego.

Podczas spotkania Koło Gospodyń Wiejskich "Mokrzeszanki”, zaprezentowało się w nowych biało–czerwonych strojach zakupionych  w ramach projektu.

Gospodynie z Lgoty Mokrzesz pochwaliły się  również swoimi umiejętności kulinarnymi.

W organizacji spotkania wsparcia udzielił Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy, Starostwo Powiatowe w Myszkowie, Miejsko Gminny Ośrodek Promocji Kultury, Rada sołecka, Kółko Rolnicze  i Aktywne Kobiety oraz Klub Sportowy Warriors i Studio Wokalne Pasja.

Uroczystość uświetnił  również Zespół Folklorystyczny „Od Do” z Preczowa ( woj. śląskie). 

W tym dniu przy Sołeckim Centrum Kultury dominowały  barwnie ubrane  Koła Gospodyń Wiejskich, degustacja potraw, muzyka oraz dodatkowe atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych (gry, zabawy, pokazy sportowe i śpiew).

W dniu 07.09.2024r. Koło Gospodyń Wiejskich wzięło udział w dożynkach powiatowych w Niegowie.

Panie przygotowało stoisko wystawiennicze  z ich wyrobami. Nie zabrakło tam potraw z produktów  własnych ogródków, swojskiego chleba oraz innych pyszności, którymi częstowali się dożynkowi goście. 
Realizowane zadanie pozwoliło na integrację mieszkańców województwa śląskiego, rozwijanie pasji kulinarnych oraz poznanie tożsamości i tradycji wiejskiej, poprzez kulinaria i kulturę ludową.

Wzmocniło pozytywny wizerunek KGW kultywujących miejscowe tradycje, obrzędy i zwyczaje wśród społeczności regionu oraz ma duży wpływ  na lepszą jakość działalności KGW i wzrost zainteresowania działalnością Kół Gospodyń Wiejskich.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu myszkow365.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%