Zamknij

Jak czyścić okulary by je nie zniszczyć?

19:09, 21.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zaczynasz swoją przygodę z okularami korekcyjnymi, a może nie wiesz dokładnie jak czyścić okulary przeciwsłoneczne lub okulary, tzw. zerówki, które dopełniają Twój codzienny wygląd? Oczywiście czyszcząc okulary, należy zadbać o to, aby był przejrzyste i bez smug, które wpłyną na jakość oraz komfort naszego widzenia. Z drugiej strony jesteśmy przestraszeni, aby nie porysować okularów, a także nie uszkodzić powłok. Okulary brudzą się dość szybko przy codziennym użytkowaniu, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, np. deszczem. Czyszczenie okularów będzie codziennością dla osób noszących okulary korekcyjne, dlatego warto dowiedzieć się, jak dokładnie i dość sprawnie czyścić okulary. 

Czym czyścić okulary?

Czyszczenie okularów może wydawać się nieprzyjemnym zadaniem do wykonania, jeżeli nie wiesz, jak dokładnie wyczyścić zabrudzone okulary. Koniecznie musisz zaopatrzyć się w dość miękką ściereczkę z mikrofibry, które nie będzie wpływała na stan szkieł, a zarazem pomoże Ci sprawnie wyczyścić okulary. Najważniejsze, żebyś pamiętał, że okulary zawsze czyścimy suchą ściereczką, którą raz na jakiś czas pasuje wyprać, a także wytrzepać, aby usunąć z niej kurz lub inne paprochy.

Czyszczenie okularów w domu

A co zrobić jeżeli nie masz przy sobie chusteczki z mikrofibry? Najlepszym rozwiązaniem na wyczyszczenie okularów jest połączenie wody i detergentu, np. płyn do mycia naczyń. W takim przypadku okulary czyścimy pod bieżącą wodą o letniej temperaturze. Po dokładnym umyciu okularów należy nimi delikatnie strzepnąć, aby pozbyć się nadmiaru wody, a następnie przetrzeć do sucha ściereczką z mikrowłókna. W taki sposób szybko wyczyścić nie tylko szkła okularów, ale również i oprawki. 

Chusteczki i płyny do czyszczenia

Najlepszym rozwiązaniem, jak już wspomnieliśmy, jest czyszczenie okularów z wykorzystaniem ściereczki z mikrofibry, którą kupisz w każdym salonie optycznym stacjonarnie, a nawet online. Wykorzystując chusteczki z mikrofibry, zmniejszasz ryzyko porysowania szkieł. Chusteczki to dość uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu na czystości zyskają nie tylko okulary korekcyjne, ale również okulary przeciwsłoneczne. Dobrym rozwiązaniem do czyszczenia okularów jest również specjalny płyn do czyszczenia, który dzięki zgrabnemu pojemnikowi można nosić cały czas przy sobie - pozwoli Ci on usunąć większe zabrudzenia, z którymi sucha ściereczka nie daje sobie rady. 

Czego nie używać do czyszczenia okularów?

Papier toaletowy, a także skrawki materiału - to nie najlepszy sposób na zadbanie o czystość okularów, ponieważ możesz doprowadzić do poważnego zarysowania szkieł. Pod żadnym pozorem do czyszczenia szkieł nie warto również używać chusteczek nawilżających do rąk, które natłuszczą szkła okularów i pozostawią na nich pokaźnych rozmiarów smugi. Jeżeli ściągasz okulary na noc, zawsze warto pamiętać o wkładaniu go do etui, ponieważ zapobiegniesz zarysowaniu, a nawet złamaniu okularów. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%