Zamknij

MYSZKÓW: WPADLI Z NARKOTYKAMI PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

08:39, 26.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Nie ma tygodnia, by policjanci z Myszkowa nie zatrzymywali osób mających powiązania z narkobiznesem. Tym razem w ich ręce wpadli dwaj myszkowianie. W trakcie przeszukania stróże prawa ujawnili u nich narkotyki. Obaj zostali zatrzymani.

 

Policjanci zajmujacy się zwalczaniem przestępczości nieletnich zatrzymali dwóch męzczyzn w wieku 19 i 25 lat. Obaj wpadli podczas kontroli drogowej, ktorą przeprowadzili mundurowi na ulicy Kopernika w Myszkowie. Jak się okazało pojazdem marki Renault kierował 27-latek z Żarek, który przewoził dwóch pasażerów. Przy obydwu pasażerach mundurowi ujawnili narkotyki. Starszy z nich 25-latek z Żarek w rękawie ukrywał papierowy zwitek z zawartością zielonego suszu. Test potwierdził, że to marihuana. Najmłodszy z nich- 19-latek z Myszkowa w skarpecie ukrywał woreczek z białą substancją. Jak się okazało była to amfetamina. Obaj trafili do [olicyjnego aresztu. W najbliższym czasie o losach podejrzanego zdecyduje prokurator i sąd.

Prawie codziennie nasi policjanci zatrzymują osoby posiadające narkotyki. Ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Wiele informacji pochodzi od mieszkańców. Często zwykła anonimowa wiadomość skutkuje „wyłuskaniem” dilera, a w konsekwencji uchronieniem czyjegoś dziecka od uzależnienia.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%