Zamknij
REKLAMA

ZA KIEROWNICĄ KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM. GROŹNIE WYGLĄDAJĄCY WYPADEK W KONIECPOLU

13:20, 26.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Doświadczeni kierowcy wiedzą, że wraz ze zmianą pogodowej aury zmienia się również technika prowadzenia pojazdu. Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że mokra i śliska nawierzchnia nie sprzyja przyczepności opon, dlatego apelujemy o ostrożność. Do poważnie wyglądającego wypadku doszło dzisiaj w Koniecpolu. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków.

 

Dzisiaj tuż po godzinie 10.00 w Koniecpolu 18-letni kierujący renault wpadł w poślizg, a rozpędzony samochód uderzył w przydrożne drzewo. Uszkodzenia pojazdu były na tyle poważne, że policjanci wspólnie ze strażakami i ratownikami medycznymi mieli problem, by wydobyć z wraku nieprzytomnego kierowcę. Na miejscu trwają czynności policjantów z ruchu drogowego, którzy ustalają przebieg i okoliczności zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący był trzeźwy.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze!

Każda pora roku wymaga od kierowcy odpowiedniego przygotowania swojego pojazdu do drogi oraz dostosowania stylu jazdy do warunków na niej panujących. Jesienią, gdy pogodowa aura bywa zmienna szczególnie powinniśmy być ostrożni. Bardzo często warunki drogowe zmieniają się w ciągu doby – od chłodnego poranka po słoneczne popołudnie, od suchej do mokrej i śliskiej nawierzchni. To też czas kiedy widoczność na drodze może być znacznie ograniczona z powodu intensywnych opadów deszczu, mgieł, czy też szybciej zapadającego zmroku. Takie dobowe zmiany mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg, dlatego przypominamy, że należy zmniejszyć prędkość, zmienić technikę jazdy i utrzymywać bezpieczną odległość od poprzedzających samochodów. Pamiętać trzeba również o tym, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną – zawsze należy ją dostosować do sytuacji, jaka w danej chwili występuje na drodze.

Pamiętajmy o kilku zasadach, które pomogą nam zadbać o bezpieczeństwo na drodze:

upewnijmy się, że światła w pojeździe działają prawidłowo, dobrze jest też mieć w bagażniku zapasowe żarówki, aby w razie potrzeby móc je szybko wymienić;

w tym okresie zalecana jest zmiana techniki jazdy – z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe powinniśmy jeździć wolniej, ostrożniej wchodzić w zakręty i zachować większą odległość od poprzedzającego pojazdu, tak aby mieć więcej czasu i miejsca na hamowanie;

ciemne ubrania, kaptury, parasole mogą źle wpłynąć na widoczność, a tym samym bezpieczeństwo pieszych i kierujących jednośladami dlatego warto pamiętać o elementach odblaskowych, nie tylko po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, gdzie są obowiązkowe, ale także w mieście.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%