Zamknij

KOLEJNI KIERUJĄCY WYELIMINOWANI Z DROGI

20:15, 23.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci będzińskiego Wydziału Ruchu Drogowego w weekend zatrzymali kolejnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, pomimo stanu nietrzeźwości czy też aktywnych zakazów do prowadzenia pojazdów. Systematyczne działania drogówki pozwalają na eliminację „amatorów jazdy na podwójnym gazie” oraz pociągnięcie do odpowiedzialności osób łamiących sądowe zakazy.

 

Kolejny weekend listopadowy za nami i kolejne zatrzymania będzińskiej drogówki. Niestety wciąż na drodze znajdujemy nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę pojazdu, pomimo tego, że w ogóle nie powinny się za nią znaleźć. Jak pokazują działania policjantów z będzińskiego garnizonu, wiele osób nie potrafi zaakceptować jazdy z siedzenia pasażera. Wszystkie zatrzymane osoby muszą liczyć się z surową karą i konsekwencjami. Najwyższy czas wziąć odpowiedzialność za swoje lekkomyślne zachowanie.

W piątek mundurowi zatrzymali w Czeladzi przy ulicy Jaśminowej 42-letniego mieszkańca miasta, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym, a badanie policyjnym alkoholem wskazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Następnego dnia, ponownie w Czeladzi policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Suzuki. Zatrzymany 31-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, a urządzenie pomiarowe wskazało ponad 1,5 promila. Niedziela przyniosła kolejne zatrzymania. Kolejne 2 osoby wpadły w policyjne sidła. Najpierw w Będzinie na ulicy Czeladzkiej 44-latek wsiadł za kierownicę fiata wbrew zakazowi do prowadzenia pojazdów mechanicznych, mając przy tym ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast na ulicy Barlickiego 24-letnie mieszkaniec Piekar Śląskich nie respektował sądowego zakazu dotyczącego prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O losie wszystkich zatrzymanych zadecyduje sąd.

Apelujemy do kierowców o rozsądek! Przypominamy, że wsiadanie za kierownicę po alkoholu grozi nie tylko odpowiedzialnością karną, ale także ryzykujemy  zdrowiem i życiem nie tylko swoim, ale również innych uczestników drogi. Nigdy nie bądź obojętny, jeśli masz wątpliwości co do stanu trzeźwości kierującego. Reaguj! Twoja postawa może uratować komuś życie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%