Zamknij

POSZUKIWANY Z ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW I Z MARIHUANĄ UCIEKAŁ AUTEM

14:12, 23.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Po prowadzonym pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. 41-latek mając zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, uciekał autem. Policjanci wiedzieli, dlaczego nie chce „spotkać się” ze stróżami prawa. Mężczyzna był poszukiwany, a dodatkowo w samochodzie miał prawie 50 działek dilerskich marihuany. Wczoraj mieszkaniec Zawiercia wrócił za kraty.

W minioną niedzielę patrolujący Zawiercie policjanci zauważyli w rejonie ulicy Blanowskiej samochód. Stróże prawa podejrzewali, że siedzący wewnątrz mężczyzna może być poszukiwany. Mitsubishi ruszyło w kierunku innych ulic. Policjanci, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydawali polecenia do zatrzymania pojazdu, jednak mężczyzna nie reagował. Samochód gwałtownie przyspieszył, próbując uciekać przed radiowozem.

W rejonie masywu leśnego przy ulicy Krzywej samochód uciekiniera nie mógł już jechać dalej, więc mężczyzna próbował uciekać pieszo. Ruszyli za nim policjanci, którzy już po 50 metrach go zatrzymali. Jak się okazało, przeczucia funkcjonariuszy ich nie zawiodły. 41-latek był poszukiwany, bo nie powrócił do zakładu karnego po przerwie w odbywaniu kary. To nie jedyny powód, dla którego mężczyzna nie chciał „spotkać się” z policjantami. Jak się okazało, mieszkaniec Zawiercia miał zakaz prowadzania pojazdów mechanicznych. To jednak nie przeszkadzało mu w kierowaniu samochodem, w którym dodatkowo miał prawie 50 gram marihuany. Zachowanie mężczyzny wskazywało też, że sam może znajdować się pod działaniem środka odurzającego.

Dalsze czynności wyjaśnią, czy rzeczywiście kierował samochodem, będąc pod działaniem narkotyków. Mężczyzna wczoraj wrócił za kraty. Teraz dodatkowo odpowie za kolejne przestępstwa, których się dopuścił.Przypominamy!Nie zatrzymanie pojazdu, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem i używającą sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMASpełnij swoje marzenia o pięknie urządzonym domu decydując się na zakupy właśnie w naszym sklepie. Dostaniesz u nas najbardziej stylowe meble tapicerowane, wśród których znajdziesz między innymi doskonałe, eleganckie narożniki, niezwykle komfortowe fotele, a także kanapy. Jako autoryzowany sprzedawca wyposażenia domowego, nasze realizacje projektujemy z myślą o gustach, jak i możliwościach finansowych Klientów. Nie czekaj, spełniaj swoje marzenia kupując nasze wytrzymałe, wykonane z solidnych materiałów wyposażenie użytku domowego.
0%