Zamknij
REKLAMA

15-latka potrącona na pasach

16:32, 14.12.2019 | D.D
Skomentuj 15-latka potrącona na pasach. Dziewczyna z obrażeniami ciała trafiła do szpitala / Myszków
REKLAMA

Pogoda sprawia, że warunki na drodze robią się coraz trudniejsze i bardziej zdradliwe zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o rozwagę i ostrożność. Niestety w ostatnim czasie, na drogach naszego regionu dochodzi do większej ilości wypadków gdzie ofiarami zostają piesi użytkownicy dróg. Wczoraj, doszło do kolejnego wypadku na przejściu dla pieszych...

Wczoraj, tuż po godzinie 7.00 dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Myszkowie na ulicy Kościuszki doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu od razu zjawił się patrol drogówki. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca pojazdem marki Renault Megane na przejściu dla pieszych potrąciła 15-latkę, która najprawdopodobniej wtargnęła na jezdnię. Dziewczyna z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Śledczy wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. To kolejne zdarzenie z udziałem pieszego potrąconego na przejściu dla pieszych.

To kolejne już zdarzenie z udziałem pieszego.
Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożne poruszenie się po drogach. Pasy, nie chronią pieszych jeśli nagle wtargną na drogę. Pieszy w kontakcie z pojazdem nie ma żadnych szans...Policjanci z drogówki apelują szczególnie do młodzieży. Widok młodego człowieka na drodze z słuchawkami w uszach i smartfonem w ręku nikogo nie dziwi. Ale coraz częściej młodzież zaabsorbowana smartfonem wyłącza swoją świadomość. Niestety również i na drodze. Takie błędy nie zawsze są wybaczalne, zwykle nie ma odwrotu...Pamiętajmy. Zdrowie i życie mamy tylko jedno. Wykorzystujmy zasadę ograniczonego zaufania i sami zadbajmy o swoje bezpieczeństwo na drodze!

 Do tego jeszcze dochodzi brak elementów odblaskowych, zła widoczność oraz  śliska nawierzchnia drogi. To kolejne elementy, które niestety sprzyjają zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych. Przecież samochód w jednej chwili nie zatrzyma się w miejscu!

Apelujemy też do kierowców, którzy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a nawet, gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej - zwłaszcza gdy zbliżają się do pasów przejścia dla pieszych. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

[KPP Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

matimati

2 0

piesi powinni być tez karani mandatami za brak odblasków czy jakiegoś światła typu latarka. kierowca nie mając w pojeżdzie światła jest karany mandatem tak samo powinno być z pieszymi. sam kiedys bym *%#)!& gościa na |Nowej Wsi który szedł w czarnym ubraniu wieczorem jeszcze padał deszcz widocznośc gościa pół metra przed maską 22:52, 14.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz