Zamknij
REKLAMA

Policyjni wodniacy znowu w akcji

19:42, 30.07.2019 | D.D
REKLAMA
Skomentuj
Policyjni wodniacy znowu w akcji / Myszków

Policyjni "wodniacy", patrolowali zbiornik wodny w Poraju przed rozpoczynającą się burzą. Mundurowi w zaledwie kilkanaście minut uratowali trzy załogi pływające rowerami wodnymi. Do zdarzenia doszło podczas silnych podmuchów wiatru, który uniemożliwiał pływającym dotarcie do brzegu. Na szczęście pomoc przyszła w samą porę. Policyjni wodniacy apelują o rozsądek i szczególną rozwagę nad wodą!

Wczoraj policjanci z Myszkowa pełnili służbę w sezonowej komórce wodnej w Poraju. Podczas patrolu zbiornika wodnego około godziny 17.30 z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne takie, jak silny wiatr, wzbierające fale i zbliżająca się burza, podjęli patrol w trosce o bezpieczne spłynięcie jednostek do swoich pomostów. W czasie patrolu zauważyli trzy załogi pływające rowerami wodnymi, które wołały o pomoc. Mundurowi od razu podjęli akcję ratunkowa wobec sześcioosobowej rodziny pływającą rowerem, która nie była w stanie ukierunkować roweru wodnego na tor prowadzący do miejsca cumowania. Policjanci bezpiecznie odholowali załogę i od razu podjęli kolejną akcję ratunkową wobec drugiej rodziny pływającej rowerem. Z uwagi na duże fale, sternik nie potrafił dopłynąć nawet do najbliższego brzegu. Pięcioosobowa rodzina została bezpiecznie odholowana do ośrodka, z którego wypłynęła. Gdy już nadeszła burza i zerwał się silny wiatr, fale wzmagały coraz bardziej, a na wodzie pozostał jeszcze jeden rower, w którym znajdował się mężczyzna. Zdezorientowany i zrezygnowany oczekiwał tylko na pomoc. Mundurowi także jemu pomogli bezpiecznie dotrzeć na ląd. Dzięki skutecznej i zdecydowanej akcji policjantów, wszyscy cali i zdrowi mogli bezpiecznie zakończyć wypoczynek nad wodą. Na szczęście żaden z uczestników nie potrzebował pomocy medycznej.

Pamiętajmy o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą!

Sezon letni w pełni. Towarzyszące nam upały zachęcają do wypoczynku nad wodą. Jednak ostatnie prognozy pogody wskazują na chwilowe załamania aury. Pamiętajmy, że woda to bardzo niebezpieczny żywioł, a w kontakcie z nią należy zachować zdrowy rozsądek. Nigdy nie łączmy wypoczynku nad wodą z alkoholem. To groźna mieszanka, która często prowadzi do utonięć. Korzystając ze sprzętu pływającego, zakładajmy kamizelki ratunkowe. Do kąpieli wybierajmy miejsca, w których nad naszym bezpieczeństwem czuwa ratownik. Przestrzegamy przed kąpielą na tzw. "dzikich kąpieliskach". W takich miejscach nie mamy pewności, co do jakości wody oraz tego, jak kształtuje się dno pod lustrem wody.

[KPP Myszków]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© myszkow365.pl | Prawa zastrzeżone