Zamknij
REKLAMA

ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

14.17, 21.11.2021 . Aktualizacja: 14.54, 21.11.2021
Skomentuj
REKLAMA

Dziś przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W Polsce, każdego roku, w wypadkach drogowych ginie ponad 2700 osób. W siedzibie katowickiej komendy wojewódzkiej odbył się briefing prasowy, na którym policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zaprezentowali spot dosadnie pokazujący, jak kończy się nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcamy do jego obejrzenia.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych - FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).

Każdego roku w Polsce w wypadkach drogowych ginie ponad 2700 osób. Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich. Korzystając z drogi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przy współpracy z Wydziałem Gabinet przygotowali spot, w którym dosadnie pokazują, do czego prowadzi nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego i lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do jego obejrzenia i refleksji.

Dziękujemy wszystkim obecnym przedstawicielom mediów, a także studentom Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu z Wydziału Zamiejscowego w Chorzowie.

Film - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Źródło: Policja Śląska

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%