Zamknij
REKLAMA

PIJANY ROWERZYSTA WPADŁ W RĘCE MYSZKOWSKIEJ DROGÓWKI

07:50, 25.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Myszkowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Armii Krajowej w Poraju zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Okazało się, że 50-latek miał w swoim organizmie 1.5 promila. Nieodpowiedzialne zachowanie kosztowało go 2500 złotych.

Wczoraj policjanci z drogówki na ulicy Armii Krajowej w Poraju skontrolowali rowerzystę. Jak się okazało, 50-letni mieszkaniec naszego powiatu miał w swoim organizmie 1.5 promila alkoholu. Za nieodpowiedzialne zachowanie rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.Od 1 stycznia tego roku zmienił się taryfikator wykroczeń w ruchu drogowym, a wysokość mandatów za niektóre wykroczenia drogowe znacząco wzrosła. Obecnie za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych.Kolejny raz apelujemy do wszystkich kierowców o odpowiedzialność. Pijany kierujący to ogromne zagrożenie na drodze, zarówno dla niego, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%