Zamknij
REKLAMA

Śląskie: właściciele klubów nocnych wśród oskarżonych o ułatwianie prostytucji

11:40, 24.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Katowicach - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik sosnowieckiej prokuratury Waldemar Łubniewski. Według ustaleń postępowania, do przestępstw dochodziło w latach 2011-2019 w kilku miastach w województwach śląskim i dolnośląskim.

Właściciele kilku klubów nocnych, osoby zarządzające tymi lokalami, a także taksówkarze - w sumie osiem osób oskarżyła Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu w sprawie grupy przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z nierządu.

Według prokuratury kierujący grupą przestępczą mężczyźni prowadzili na terenie m.in. Katowic, Rybnika i Wrocławia kilka klubów nocnych. Zatrudniali w nich kobiety, które jako barmanki, hostessy i tancerki miały serwować w lokalach drinki i prezentować taniec erotyczny. "W rzeczywistości, poza tańcem, kobiety proponowały klientom usługi seksualne. Świadczyły je na terenie lokali w klubowych pokojach" - opisywał prok. Łubniewski.

"Oficjalnie właściciele klubów nie uczestniczyli w tym procederze, ale po spotkaniach z klientami kobiety oddawały oskarżonym część zarobionych przez siebie pieniędzy tytułem opłat za wynajem pokoi. Na życzenie klientów osoby zarządzające klubami organizowały też transport kobiet trudniących się prostytucją do innych miejsc, w których uprawiały one nierząd. Uczestniczyli w tym współpracujący z grupą przestępczą taksówkarze" - dodał rzecznik.

Jak wynika z ustaleń postępowania, taksówkarze dostawali po 100 zł za każdego klienta, którego dowozili do klubu, kobiety otrzymywały część pieniędzy za sprzedane klientom drinki, 150 zł za taniec i 300-350 zł za seks. 100 zł wynosiła opłata za pokój.

Oskarżeni odpowiedzą przed sądem za udział w grupie przestępczej oraz ułatwianie prostytucji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi za to do 5 lat więzienia. Do 10 lat więzienia grozi natomiast dwóm osobom oskarżonym o kierowanie grupą przestępczą.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%