Zamknij
REKLAMA

SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE Z UCZNIAMI

16:03, 30.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policyjny profilaktyk spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół nr 1 przy ulicy Kwiatkowskiego w Myszkowie. Tematem przewodnim były narkotyki omawianie założeń kampanii myszkowskich policjantów. Jej hasło brzmi "Brać to umierać-żyć to wybierać". Celem jest zwiększenie świadomość młodych osób oraz uzmysłowić im jak niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i życia są dopalacze i narkotyki.

Policyjny profilaktyk spotkał się z grupą uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie oraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Myszkowie. Spotkanie było dobrą okazją do zaprezentowania nowej kampanii myszkowskich policjantów, której hasło brzmi "Brać to umierać- żyć to wybierać". Aspirant sztabowy Robert Lipiński uświadamiał młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych.

Nie zabrakło również informacji dotyczących konsekwencji zarówno zdrowotnych i społecznych, ale i prawnych związanych z tymi substancjami. Pogadanka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mundurowy podając rzeczywiste przykłady dotyczące konfliktów z prawem młodych ludzi uświadamiał, że narkotyki, dopalacze i inne środki psychoaktywne to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. W trakcie spotkania omówiono również odpowiedzialność prawną nieletnich związaną z posiadaniem i udzielaniem i dystrybucją środków psychoaktywnych. Na zakończenie spotkania wyświetlono autorski film profilaktyczny, który w sposób obrazowy uzmysłowił uczniom jak wielkim zagrożeniem są narkotyki i dopalacze.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%