Zamknij
REKLAMA

Powiat Myszkowski otrzymał 15.000.000 zł

12:47, 25.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Powiat Myszkowski otrzymał 15.000.000 zł

Dwa złożone przez Powiat Myszkowski wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone w związku z wprowadzaniem Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Powiat Myszkowski otrzymał 15.000.000 zł na przedsięwzięcia o powiatowym charakterze. Ponadto środki otrzymały również gminy w naszym powiecie na inwestycje o zasięgu gminnym. Łącznie dla Ziemi Myszkowskiej (powiat i gminy) przeznaczono 46 246 968 zł.

15 milionów dla inwestycji powiatowych zostaną przez Powiat Myszkowski przeznaczone na realizację ważnych inwestycji

Pierwszy dotyczy przebudowy drogi powiatowej DP 1012 S – budowa ścieżki rowerowej na odcinku Poraj (Jastrząb)-Koziegłowy. Będzie to ścieżka dwukierunkowa o nawierzchni asfaltowej. Jej szerokość ma wynieść 2 m. Realizacja zadania pozwoli na rozwiązanie problemów w obszarze transportu indywidualnego związanego z narastającą intensywnością ruchu samochodowego. Ponadto zmniejszy się hałas i zanieczyszczenie środowiska.

Drugi wniosek dotyczy zakupu zeroemisyjnych autobusów komunikacji publicznej na potrzeby rozwoju transportu publicznego w Powiecie Myszkowskim.

Autobusy mają mieć częściowo lub całkowicie obniżoną podłogę, dodatkowe miejsce dla osób niepełnosprawnych, min. 39 miejsc siedzących, klimatyzację dla pasażerów. Autobusy będą obsługiwać linie, na których wykonywane są przewozy o charakterze użyteczności publicznej. Inwestycja poprawi jakoś świadczonych usług i ograniczy negatywny wpływ transportu na środowisko.

Warto w tym kontekście podkreślić wsparcie dla Powiatu Myszkowskiego naszych parlamentarzystów, Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i Posła na Sejm Mariusza Trepki.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%