Zamknij
REKLAMA

Częstochowa : Podali się za pracowników wodociągów i okradli

12:18, 10.11.2020 | D.D
Skomentuj Częstochowa : Podali się za pracowników wodociągów i okradli
REKLAMA

Złodzieje i oszuści w całym kraju podejmują próby dokonania kradzieży mieszkaniowych metodą „na legendę”. Tym razem pojawili się w Częstochowie. Dzięki czujności operacyjnych z komendy złodzieje, którzy okradli 86-letnią mieszkankę Częstochowy, podszywając się pod pracowników wodociągów zostali zatrzymani. Kryminalni odzyskali też skradzione pieniądze.

 

Operacyjni z Częstochowy wytypowali i zatrzymali czterech sprawców kradzieży mieszkaniowej. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Częstochowy. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Dwaj mężczyźni i dwie kobiety wzbudzili zaufanie 86-latki, podając się za pracowników wodociągów. Po przedstawieniu wymyślonej historii o awarii, weszli do mieszania pokrzywdzonej pod pozorem sprawdzenia pionów wodnych. W trakcie pobytu w mieszkaniu częstochowianki, skradli 60 tys. zł. oraz biżuterię. Daleko nie udało im się odejść. Obserwowani przez kryminalnych, zostali zatrzymani bezpośrednio po kradzieży. Wszystko co na chwilę straciła kobieta, w całości do niej wróci.

Cała czwórka przyznała się do popełnienia zarzucanego im czynu. Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kara 5 lat węzienia.

Apelujemy i przypominamy – seniorze nie daj się oszukać!

Uważaj na to z kim rozmawiasz.

Nie wpuszczaj do domu nieznajomych.

Sprawdzaj tożsamość osób, które pukają do twoich drzwi.

Jeśli ktoś przekroczy próg twojego mieszkania, nie spuszczaj go z oczu i nie zostawiaj samego.

Nie pokazuj i nie przekazuj nikomu swoich kosztowności oraz oszczędności. 

Pamiętaj, że w razie zagrożenia, wątpliwości lub wizyty nieproszonych lub natarczywych gości, co do intencji których masz wątpliwości, zawsze możesz powiadomić o zdarzeniu Policję dzwoniąc pod nr telefonu 112 .

 

[KMP Częstochowa]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz