Zamknij
REKLAMA

Dąbrowa Górnicza : Kolizja z promilami w tle

12:08, 10.11.2020 | D.D
Skomentuj Dąbrowa Górnicza : Kolizja z promilami w tle
REKLAMA

Dzięki reakcji poszkodowanego, dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który zdecydował się na jazdę samochodem mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca spowodował kolizję i próbował uciekać. Poszkodowany w zdarzeniu wyciągnął kluczyki ze stacyjki i oddał je wraz z kierowcą w ręce mundurowych. Teraz o losie 72-latka zdecyduje sąd.

W środę około godziny 13.40 oficer dyżurny dąbrowskiej komendy otrzymał informację, z której wynikało, że na Drodze Krajowej numer 94 doszło do zdarzenia drogowego z nietrzeźwym kierującym. Po przybyciu na miejsce w rozmownie ze zgłaszającym policjanci drogówki ustalili, że kierujący Oplem Vectrą uderzył w tył jego pojazdu i chciał odjechać z miejsca. Poszkodowany w zdarzeniu wyciągnął kluczyki ze stacyjki sprawcy i oddał je wraz z kierowcą w ręce mundurowych. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujacy na podwójnym gazie miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu dąbrowianinowi prawo jazdy. 72-latek za swój czyn wkrótce odpowie przed sądem.

Kolejny raz apelujemy o rozsądek!

Nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich!

Widzisz osobę pod działaniem alkoholu za kierownicą – zareaguj! Nie reagujesz – akceptujesz!

 

Przypominamy!

Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które oprócz 2-letniego więzienia, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu, sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys. złotych.

 

[KMP Dąbrowa Górnicza]

(D.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz