Zamknij
REKLAMA

Tychy: święcenie samochodów w dniu św. Krzysztofa

21:10, 25.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

W tyskim kościele odprawiono mszę św. w intencji kierowców, podczas której modlono się m.in o ich trzeźwość. Samochody pobłogosławił i poświęcił następnie biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Adam Wodarczyk.

Setki kierowców przyjechało w niedzielę na odpust w parafii św. Krzysztofa w Tychach, gdzie co roku odbywa się jedna z największych w Polsce uroczystości święcenia pojazdów w dniu patrona podróżnych.

Tychy - gdzie mieści się fabryka Fiata i działa wiele innych firm przemysłu samochodowego - bywają nazywane stolicą polskiej motoryzacji. Patronem miasta jest właśnie św. Krzysztof.

Tylko w lipcu, który nie dobiegł jeszcze końca, w wypadkach na śląskich drogach zginęły 4 osoby, a policyjne kontrole ujawniły 442 nietrzeźwych kierowców.

Jak poinformowała rzeczniczka dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Katowicach mjr Justyna Siedlecka, w śląskich więzieniach przebywają obecnie 92 osoby skazane za spowodowanie wypadku lub katastrofy będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. W zakładach karnych jest też 669 osób, które kierowały pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, na ogólną liczbę 5907 wszystkich skazanych. (PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ mok/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%