Zamknij
REKLAMA

Śląskie: strażacy wyjęli spod gruzów domu w Ustroniu żywą kobietę

17.22, 04.12.2022 PAP Aktualizacja: 17.31, 04.12.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Akcja ratunkowa jest w toku. Wyciągnięta została jedna osoba - kobieta w starszym wieku, która została odtransportowana do szpitala. Prawdopodobnie w budynku mogą się znajdować jeszcze dwaj dorośli mężczyźni, ale nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że jest to ostateczna liczba" - powiedział samorządowiec.

Z gruzowiska wydobyta została żywa osoba. To starsza kobieta. Została przewieziona do szpitala - powiedział w niedzielę PAP burmistrz Ustronia Przemysław Korcz, który jest na miejscu eksplozji domu. Zaznaczył, że pod gruzami mogą być jeszcze dwie osoby.

Jak dodał, kobieta była przytomna. "Była w stanie podać własne imię i nazwisko" - powiedział Korcz. Poszkodowana miała urazy głowy.

Rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej mł. bryg. Michał Pokrzywa powiedział PAP, że zniszczeniu uległ budynek jednorodzinny składający się z dwóch mieszkań. Burmistrz mówił, że dach jest zawalony. Stoi jedna ściana szczytowa. Część zabudowania jest zrównana z ziemią.

"W budynku miało mieszkać w sumie dziewięć osób; dwie w jednym mieszkaniu, siedem w drugim. Poszukujemy pod gruzami jeszcze dwóch osób. Pozostali mieszkańcy mieli być poza budynkiem w chwili wybuchu" - wskazał Michał Pokrzywa.

Burmistrz Korcz powiedział, że w ten rejon nie prowadziła linia gazowa. "Być może doszło do eksplozji butli z gazem, ale trudno w tej chwili to powiedzieć" - mówił.

Michał Pokrzywa dodał, że już podczas akcji gaśniczej doszło do mniejszego wybuchu. "Nie wiemy, co było jego przyczyną. Strażacy wynieśli już stamtąd siedem butli z gazem" - powiedział.

Do wybuchu doszło około godziny 10. W akcji ratowniczej uczestniczy około 30 zastępów strażaków, w tym ekipa z Jastrzębia-Zdroju z psami tropiącymi i kamerą termowizyjną. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ mrr/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%