Zamknij
REKLAMA

Żarki w oczekiwaniu na węgiel.

16.03, 24.11.2022 .umigzarki Aktualizacja: 16.04, 24.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wszelkie formalności w sprawie zakupu węgla po preferencyjnej cenie ze strony Gminy Żarki zostały wykonane. Czekamy na kontakt ze strony Polskiej  Grypy Górniczej S.A. na umówienie daty transportu. Mamy nadzieję, że stanie się to w najbliższym tygodniu – burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Działamy tak szybko, jak to jest możliwe.

W dniu 14 listopada Gmina Żarki otrzymała ofertę z Polskiej Grupy Górniczej S.A. i tego samego dnia ją zaakceptowała. W dniu 22 listopada została przysłana umowa od PGG, tego samego dnia została podpisana i odesłana. Bez zbędnej zwłoki.  Wyłoniono firmy do obsługi dystrybucji paliwa stałego na terenie Gminy Żarki. Są to: Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „Jurek" oraz Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowo „Ceg-Żar-Trans".

- Ze strony formalnej jest już wszystko załatwione. Węgiel będzie przywożony z KWK Wesoła oraz KWK Piast-Ziemowit Ruch Wola - informuje burmistrz.

W dniu 24 listopada zakończono przyjmowanie wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie od tych mieszkańców, którzy zamierzają go nabyć jeszcze w tym roku.

(.umigzarki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%