Zamknij
REKLAMA

Myszków alkohol + rower = wysoka grzywna

10:10, 20.07.2022 | .slaska.policja
Skomentuj
REKLAMA

Surowe konsekwencje spotkały czterech mężczyzn, którzy pijani wybrali się na rowerowe przejażdżki. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego myszkowskiej komendy nałożyli na nich wysokie mandaty karne. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek.

Tylko wczoraj po południu w ręce policjantów z myszkowskiej drogówki wpadło 4 pijanych cyklistów. Mężczyźni w wieku 26, 31, 51 i 74 lat jechali na rowerach pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich "wpadł" na ulicy Orzeszkowej w Myszkowie, a następny na myszkowskiej ulicy Sikorskiego. Ten sam patrol mundurowych, tym razem w Poraju skontrolował kolejnych dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Niechlubny rekordzista miał w organizmie promil alkoholu. W związku z popełnionymi wykroczeniami wszyscy mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami.

Rowerzysto! Pamiętaj, że jesteś tak samo odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, jak pieszy i kierujący samochodami.

Przypominamy, że od 1 stycznia bieżącego roku obowiązują zmiany w taryfikatorze za wybrane wykroczenia w ruchu drogowym. 2500 złotych - taka jest obecnie wysokość mandatu karnego za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila). Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila). Takie zachowanie może zakończyć się mandatem w wysokości 1000 złotych.

 

(.slaska.policja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%