Zamknij

Warsztaty pisarskie z Michałem Zabłockim w Zawierciu

09:07, 12.05.2022 | Lasota Katarzyna Joanna
Skomentuj
REKLAMA

(Zawiercie) Dnia 11.05.22 r. w Zawierciu odbyły się warsztaty pisarskie z Michałem Zabłockim, które zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w ramach realizacji programu „Ballady i Romanse”.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób zmotywować się i zdyscyplinować do pisania czy jak przebrnąć przez niemoc twórczą. Każdy słuchacz miał okazję opowiedzieć o swojej przygodzie z pisaniem oraz z jakimi problemami się zmagał w trakcie tworzenia i otrzymał poradę od prowadzącego, co w takiej sytuacji następnym razem może zrobić.

Pan Michał opowiedział jak ważne jest pisanie i w jaki sposób wpływa ono na człowieka. Twórcy uczestniczący w warsztatach usłyszeli, że powinni pisać każdego dnia chociaż kilka zdań i każdy z nich otrzymał miesięczne wyzwanie. Wszyscy chętnie zobowiązali się go podjąć.

Na koniec uczestnicy napisali wspólnie taki oto krótki wiersz:

Noce nie zawsze milkną

 

Zniknęły i ich już nie ma

Ślad po nich zaginął

Starały się mówić

Ale nikt nie słyszał

Może wrócą i zabolą bardziej.

Michał Zabłocki to polski poeta, autor piosenek, scenarzysta, reżyser i producent spektakli i widowisk muzycznych. Prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, członek zwyczajny Stowarzyszenia Autorów i Kompozytorów ZAIKS oraz Akademii Fonograficznej ZPAV.

(Lasota Katarzyna Joanna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%