Zamknij
REKLAMA

"Slow Travel Dolny Śląsk" – nowa kampania promocyjna regionalnej turystyki

13:13, 21.11.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Twórcy kampanii wskazują, że turystyka slow robi się coraz popularniejsza, a jej najważniejsze cechy to koncentracja na poznawaniu regionalnego dziedzictwa kulturowego, wspieraniu lokalnych przedsiębiorców, a także większa dbałość o środowisko przyrodnicze.

Mapa prezentująca wiele różnorodnych, czasem w nieoczywisty sposób wyselekcjonowanych dolnośląskich atrakcji turystycznych i zapomnianych miejsc w regionie, to główny element zainicjowanej przez samorząd województwa dolnośląskiego nowej kampanii promocji turystki regionalnej "Slow Travel Dolny Śląsk".

"W zgodnej opinii ekspertów Dolny Śląsk ma potencjał do bycia polską stolicą turystyki slow travel. Najistotniejsze jest jednak to, że lokalne podejście do turystyki wspiera dolnośląskich przedsiębiorców i pomaga pielęgnować nasze dziedzictwo kulturowe" - powiedział marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Głównym elementem kampanii promocyjnej "Slow Travel Dolny Śląsk" jest mapa - w wersji online i drukowanej - która prezentuje wiele różnorodnych, czasem w nieoczywisty sposób wyselekcjonowanych atrakcji turystycznych regionu.

"Zestawienie pozwala odnaleźć mniej znane atrakcje, atrakcyjne zakątki i ciekawostki turystyczne, a także wręcz zapomniane miejsca na Dolnym Śląsku. Część z wymienionych miejsc nie ma rozwiniętej infrastruktury turystycznej, co wpływa na wysoką atrakcyjność dla turystów poszukujących ucieczki od tłumu i hałasu" - podkreślają twórcy kampanii.

Mapa nie stanowi zamkniętej bazy atrakcji turystyczny, ale może być poszerzana. Częścią kampanii jest też m.in. zestawienie najbardziej klimatycznych noclegów na Dolnym Śląsku, które opracowano w kilku językach.

"Zaprezentowana mapa pozwala na podróżowanie w duchu slow - w zwolnionym tempie z większą uwagą na odkrycie nieoczywistych miejsc, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto zbaczając z głównych szlaków i korzystając z usług lokalnych producentów i usługodawców, wzmacniamy naszą regionalną gospodarkę" - podkreślił wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ joz/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%